zestaw wypoczynkowy

Zestaw wypoczynkowy – klasyka w nowej odsłonie

W dzisiejszych czasach „duże pokoje” ustąpiły miejsca salonom, jednak ich główne przeznaczenie pozostało niezmienne – pomieszczenia te służyć mają za miejsca spotkań zarówno rodzinnych jak i towarzyskich i zapewniać mają miłe i wygodne miejsce do spędzania  wolnego czasu i wypoczynku. Istotnym elementem wyposażenia salonu w dalszym ciągu są zestawy mebli wypoczynkowych, pozwalające spełniać im swoje przeznaczenie i zarazem nadające im charakteru.

Zestaw wypoczynkowy do salonu

Myśląc o wyposażeniu wnętrz, szczególnie jeśli chodzi o salony właśnie, nikt już dziś nie ma w głowie ciężkich, składających się z wielu elementów kompletów mebli, które zagracają połowę pomieszczenia. Jeśli chodzi o to konkretne pomieszczenie, praktycznie każda osoba stawia na minimalizm – lekkie meblościanki, gdzie umieścić można telewizor z zestawem kina domowego i kilka mniejszych przedmiotów bez wątpienia królują w bardzo dużej części starych-nowych „dużych pokojów”.

Zestawy wypoczynkowe do pokoju pozostają jednak od lat nieodłącznym elementem tego typu pomieszczeń. Elegancka i wygodna sofa wraz z gustownymi fotelami, a wszystko uzupełnione niskim stolikiem kawowym czy ławą, gdzie umieścić można swoje napoje bądź aktualnie czytaną książkę. Taki komplet w zupełności wystarczy, by w gronie rodziny bądź znajomych móc miło spędzać czas – a odpowiednio dobrany, elegancki zestaw wypoczynkowy pozwoli przy tym nadać pomieszczeniu unikatowego wyglądu i charakteru, i sprawić, że pomieszczenie stanie się niejako wizytówką całego domu czy mieszkania.

zestaw wypoczynkowy

Wygoda czy elegancja – czyli dobór zestawu wypoczynkowego do salonu

Przez długie lata wygoda i elegancja nie szły ze sobą w parze jeśli chodzi o meble wypoczynkowe do salonu. Osoby, które chciały nabyć efektownie wyglądający komplet mebli do salonu często musiały decydować się na zakup skórzanych sof czy foteli, które co prawda wyglądały dobrze, lecz komfort ich użytkowania pozostawiał bardzo dużo do życzenia.

Czasy te na szczęście odeszły już kilka lat temu do lamusa, gdyż na rynku znaleźć można bardzo wiele tapicerowanych kompletów mebli wypoczynkowych, wykończonych w elegancki sposób, często z gustownymi pikowaniami na oparciach. Meble te, z uwagi na bardzo dużą ilość dostępnych wzorów i kolorów, świetnie wpasowują się w nowoczesne style aranżacyjne w salonach, a ich użytkowanie jest po prostu przyjemniejsze z uwagi na miękkie i miłe w dotyku obicia. 

Należy też pamiętać, iż nowoczesne zestawy wypoczynkowe są po prostu praktyczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu, gdyż tkaniny pokrywające te meble znacznie łatwiej – względem ich skórzanych odpowiedników – utrzymać w czystości. Co więcej, coraz częściej pełnią nie tylko rolę mebli salonowych, lecz także umożliwiają wygodny wypoczynek i sen. Zastosowane w nich nowoczesne systemy pozwalają rozkładać je w taki sposób, iż powstaje jednolita powierzchnia pozbawiona wgłębień, które z pewnością pamięta każda osoba, która miała (nie)przyjemność na nich spać. Dzięki temu, zestawy wypoczynkowe do salonu mogą tworzyć piękną przestrzeń w tych pomieszczeniach, a na noc stać się dodatkową sypialnią.

2 thoughts on “Zestaw wypoczynkowy – klasyka w nowej odsłonie

  1. Dla mnie zestaw wypoczynkowy odgrywa w salonie istotną rolę. Musi być bardzo wygodny i funkcjonalny. Fajnie jak jest opcja jego rozłożenia, wówczas możemy swobodnie przyjmować gości na noc. Jak są możliwości powierzchniowe, to ja bym polecała każdemu wybór większej sofy, kanapy, czy narożnika. To stworzy niebywały komfort dla domowników i gości.

  2. Zestaw wypoczynkowy do salonu, który mam u siebie w dużym pokoju (jakoś nie mogę przerzucić się na nazywanie go salonem :D) jest właśnie tapicerowany i bardzo go sobie chwalę. Nigdy jakoś nie przepadałam za skórzanymi meblami. Ten, który mam z Eltap jest wygodny i co równie ważne mega łatwo się go czyści, a jest już z nami kilka lat i wciąż wygląda jak nowy:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *