modne łóżko młodzieżowe

Jak wybrać modne łóżko młodzieżowe?

Wybór dobrego i stylowego łóżka dla nastolatka jest dość dużym wyzwaniem. Na rynku istnieje ogromna oferta do wyboru, zaczynając od typu łózka, jego funkcji, a kończąc na kolorach i wzorach. Ciężko jest dobrać łózko, które nie jest zbyt infantylne, ale także spełnia swoją funkcję. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

stylowe łóżko dla nastolatka

Jakie typy łóżek istnieją?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów łóżek młodzieżowych. Na początek warto się zastanowić, czy wolimy łóżko rozkładane lub z materacem. Pierwszy typ sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Można wybrać rozkładaną sofę z ciekawymi wzorami lub kolorami w guście nastolatka. Łóżko z materacem sprawdzi się lepiej jako podpora dla kręgosłupa. Kolejną kwestią jest wielkość materaca. Jeśli mamy do dyspozycji duży pokój warto wybrać łóżko podwójne, który zagwarantuje wygodę nastolatkowi. Gdy przestrzeń jest ograniczona lepiej kupić łózko pojedyncze. Jeśli dysponujemy małym pomieszczeniem, a potrzebujemy miejsca dla dwóch osób, dobrym rozwiązaniem są łóżka wysuwane. Dzięki temu zaoszczędzimy przestrzeń w pokoju w ciągu dnia. Kolejnymi opcjami są łóżka młodzieżowe, które zagospodarują przestrzeń pod nim. Może znajdować się tam komora na pościel, ale także szuflady, które idealnie sprawdzą się jako schowek. Innym pomysłem mogą być półki na książki. Dzięki temu nastolatek ma bezpośredni dostęp do swoich ulubionych pozycji. Dla wielu marzeniem jest łózko na antresoli, gdzie mogą się schować. Sprawdzają się w przypadku wysokich pomieszczeń i możne je zrobić z drewna lub metalu.

łóżka wysuwane

Co wziąć pod uwagę, wybierając łóżko?

Zanim kupimy łóżko warto spojrzeć na ranking łóżek młodzieżowych, dzięki któremu znajdziemy odpowiedni model. Ważnym aspektem jest rozmiar łóżka. Wielkość powinna mieć co najmniej 90 na 200 cm, a dla większej wygody nawet 120 na 200 cm. Nastolatek rośnie szybko, więc lepiej zapewnić mu rozmiar jak dla dorosłego. Kolejną rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę jest dobrej jakości materac. Materac powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów, wygodny oraz zapewniać stabilne i prawidłowe podparcie dla kręgosłupa. Popularnym materiałem są te z lateksu, które posiadają elastyczność punktową. Także godne polecenia są materace z pianki wysokoplastycznej, choć są droższe, to zapewniają komfort snu. Najgorszym wyborem jest materac sprężynowy czy typu bonell. Ma przystępną cenę, ale po pewnym czasie się odkształca. Ostatnim ważnym elementem jest design. Ważne, aby kolor i styl odpowiadał preferencjom nastolatka, gdyż to on będzie spędzał w nim większość czasu.

ranking łóżek młodzieżowych
łóżka młodzieżowe
łóżka dla młodzieży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *