Sufit podwieszany

Sufit podwieszany — rodzaje i zastosowanie

Sufit podwieszany do niedawna był kojarzony z budynkami użyteczności publicznej, biurowcami i sklepami. Dzisiaj podwieszane sufity to coraz częstszy widok w mieszkaniach, domach i kamienicach. Sprawdź, dlaczego ten rodzaj wykończenia zyskał tak dużą popularność, ile kosztuje jego montaż oraz jakie ma zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym.

Sufit podwieszany może nam się kojarzyć z systemowym sufitem podwieszanym dostępnym w ofercie firmy OWA, który pozwala na modyfikację płyt mineralnych nawet po ich montażu oraz sufitem podwieszanym, który został wykonany z płyty kartonowo gipsowej. Główną różnicą między sufitem podwieszanym (modułowym OWA) i sufitem z płyt kartonowo gipsowych jest ich funkcjonalność oraz możliwość modyfikacji gotowej konstrukcji.

Modułowy sufit podwieszany OWA

Sufity modułowe to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które spotkamy w biurowcach, sklepach wielkopowierzchniowych oraz budynkach użyteczności publicznej. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość łatwej zmiany aranżacji już po zamontowaniu sufitu. Dzięki gotowym segmentom, które opierają się na stelażu, w łatwy i szybki sposób możemy je zdemontować i zastąpić innym segmentem. Takie rozwiązanie to wiele korzyści. Sufit modułowy jest przede wszystkim łatwy w montażu, pozwala na wielokrotną zmianę samej konfiguracji paneli, a przede wszystkim bardzo dobrze maskuje wszelkiego rodzaju systemy instalacji czy wentylacji, które nie są schowane pod stropem. Wybór sufitu modułowego OWA to bardzo praktyczne podejście, które docenione zostało szczególnie w biurowcach, gdzie nad sufitem podwieszanym znajduje się instalacja systemu przeciwpożarowego, wentylacja oraz wszelkiego rodzaju wiązki kabli. Dzięki możliwości łatwego demontażu dowolnej płyty, system OWA w żaden sposób nie ogranicza dostępu do instalacji, które znajdują się bezpośrednio nad nim.

Sufit podwieszany z płyty kartonowo gipsowej

Sucha zabudowa to przede wszystkim możliwość łatwego formowania niemal dowolnych kształtów. Wykorzystanie stelażu i płyty kartonowo gipsowej to niewątpliwie duże ułatwienie w tworzeniu sufitu według własnego projektu. Duża popularności wykorzystania suchej zabudowy do tworzenia sufitu podwieszanego, różnego rodzaju zabudowy czy ścian działowych sprawiła, że materiały niezbędne do wykonania sufitu podwieszanego z płyty kartonowo gipsowej są dostępne praktycznie w każdej hurtowni budowlanej, a ich cena jest wręcz zachęcająca do zakupu i testowania możliwości aranżacji wnętrza.

Samo rozwiązanie w postaci zamocowania płyty gipsowo kartonowej do metalowego stelażu jest łatwym i szybkim sposobem, który pozwala ukryć niedoskonałości naszego sufitu, ukryć instalacje, które biegną wzdłuż samego sufitu, obniżyć samą wysokość pomieszczenia oraz zamontować oświetlenie bez konieczności naruszania stropu.

Sufit podwieszany czy modułowy?

Oba rodzaje sufitów podwieszanych łączy funkcjonalność i łatwość montażu. Zarówno sufit modułowy OWA, jak i sufit z płyty kartonowo gipsowej pozwoli nam ukryć wszelkiego rodzaju instalacje, które biegną wzdłuż sufitu, obniżyć samą wysokość pomieszczenia oraz ukryć niedoskonałości. Wybór odpowiedniego rodzaju sufitu podwieszanego zależy więc tylko od naszych preferencji i funkcjonalności samej zabudowy.

Jeśli szukasz więcej informacji o sufitach modułowych OWA lub chcesz kupić materiały niezbędne do wykonania sufitu z płyty kartonowo gipsowej, sprawdź konieczni ofertę hurtowni budowlanej Nowa-System, gdzie znajdziesz suchą zabudowę w bardzo dobrych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *