Jak zaprojektować szafę i jej wnętrze?

Dobre rozplanowanie szafy, odpowiednie rozmieszczenie półek i rozplanowanie miejsca to podstawa, by stworzyć szafę funkcjonalną i użytkową. Szafa na wymiar to inwestycja długoletnia, dlatego odpowiednie zaprojektowanie i rozplanowanie szafy jest szalenie istotne.

Jak zaprojektować szafę we wnęce?

Często właśnie zastanawiamy się nad odpowiedzią na to pytanie. Jak prawidłowo rozplanować wszystko, by było użyteczne i funkcjonalne. Szafa wnękowa to idealne rozwiązanie do każdego mieszkania – możemy wykorzystać je nawet w małym, nieustawnym pomieszczeniu.

Dwu funkcyjna szafa wnękowa
Dwu funkcyjna szafa wnękowa

Każdy wie, że duża pojemna szafa to ułatwienie dla przechowywania ubrań i potrzebnych rzeczy. Na początku musimy zastanowić się nad miejsce, w którym szafa miała by stanąć. Odpowiednie wymierzenie ściany i zabezpieczenie odpowiedniego miejsca to podstawa. Na etapie projektowania musimy określić głębokość naszej szafy.

Najbardziej optymalna głębokość to ok.60 cm. Głębsze szafy są mało funkcjonalne i mogą utrudniać wyciąganie dalej ułożonych rzeczy. Wysokość szafy i zasięg rąk domowników to również istotna kwestia. Zastanawiając się jak zaprojektować szafę we wnęce najlepiej skorzystać z porad doświadczonego zespołu, który poradzi nam jak najlepiej rozplanować projekt.

Jak zaprojektować wnętrze szafy na wymiar?

Sam projekt szafy to rzecz podstawowa, przechodząc do dalszego planu musimy pomyśleć o prawidłowym rozplanowaniu wnętrza. Po pierwsze musimy ustalić, co będzie przechowywane w szafie.

Jeśli szafa będzie służyć do przechowywania ubrań warto zamontować drążek, na którym będziemy wieszać ubrania typu koszule i spodnie. W szafie powinny znaleźć się również półki, idealnie sprawdzające się do ułożenia ręczników.

wieszaki z ciuchami na drążku w szafie
wieszaki z ciuchami na drążku w szafie

Dla wygodnego przechowywania bielizny warto zamontować szufladki, a dla rzeczy niewymagających pracowania odpowiednie kosze.

W szafie warto rozplanować również oddzielne miejsce na przechowywanie drobnego sprzętu domowego np. odkurzacza, deski do prasowania czy suszarki na bieliznę. Jeśli dobrze wyposażymy swoją szafę możemy mieć pewność, że będzie ona dla nas ułatwieniem i pomoże w porządku przechowywać wszystkie rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *