Projektowanie salonu, wybór mebli i aranżacja wnętrza – praktyczne porady

Salon to pomieszczenie, które jest niezwykle reprezentatywne, bowiem to właśnie w tym miejscu przyjmujemy naszych gości. Oprócz tego w tym pokoju spędzamy najwięcej czasu czytając, spożywając posiłki czy oglądając telewizję. Wybierając odpowiednią aranżację wnętrza często zastanawiamy się jak praktycznie zaprojektować salon, zastosować innowacyjne rozwiązania i wybrać odpowiednie meble.

Jak praktycznie zaprojektować salon?

Wielkość salonu uzależniona jest od całościowego metrażu mieszkania lub domu. Przyjęła się jednak tradycja, że salon jest największym pokojem użytkowym i funkcjonalnym. Praktyczny salon powinien mieć min. 20 m2 – taka wielkość pozwoli na prawidłowe rozplanowanie całego pomieszczenia.

Klasyczne meble w salonie
Klasyczne meble w salonie

Projektując salon warto również zwrócić uwagę na to, by salon nie był pokojem przechodnim np. do sypialni. Jest to mało praktycznie i komfortowe jeśli przyjmujemy gości w naszym domu i musimy przechodzić przez salon do naszego pokoju.

Planując rozmieszczenie okien i drzwi musimy pomyśleć o tym, żeby w pokoju były również pełne ściany – tylko takie rozmieszczenie pozwoli nam praktycznie rozmieścić meble w salonie. Wybierając odpowiedni projekt salonu warto skorzystać z porad fachowych ekspertów, którzy wskażą nam praktycznie rozwiązania salonu.

Efektywna ściana dekoracyjna w salonie – ciekawe pomysły.

Przy dzisiejszej technologii na rynku mamy wiele ciekawych pomysłów, które zmienią naszą ścianę nie do poznania. Efektywna ściana dekoracyjna w salonie to ciekawy pomysł, by z urządzić salon w nowoczesnym stylu. Jednym z rozwiązań może być popularna fototapeta – ciekawe motywy, różnorodna struktura i kolory odmienią nasz pokój i idealnie skomponują się z kolorystyką ścian.

Innym ciekawym i efektownym pomysłem jest wykończenie ściany marmurem lub kamieniem ozdobnym. Taka ściana, oświetlona dodatkowo halogenami sprawi, że nasz salon nabierze wyjątkowego klimatu.

ściana z cegły w salonie
ściana z cegły w salonie

Jakie meble najlepiej wybrać do salonu?

Wybierając meble do salonu musimy zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać i ile wolnego miejsca mamy w pokoju. Jeśli mamy małe mieszkanie, ale spory salon warto pomyśleć, że szafa pod zabudowę to jedno z najpraktyczniejszych rozwiązań – pomieścimy w niej najwięcej rzeczy, więc będzie wyborem bardzo praktycznym. Dla osób, które lubią minimalizm możemy postawić na komodę i dodatkową witrynę.

innowacyjne meble do salonu
innowacyjne meble do salonu

Dla tradycjonalistów polecana jest standardowa meblościanka. Wybór odpowiednich mebli zależy od naszych preferencji, wielkości mieszkania, salonu i ilości wolnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *