Jak umeblować mały salon?

Umeblowanie małego salonu może okazać się dla nas prawdziwym wyzwaniem. W końcu jest to pomieszczenie, do którego zapraszamy odwiedzających nas gości, dlatego pragniemy, by prezentowało się ono jak najlepiej. Podpowiemy na co zwrócić uwagę i jakie meble wybrać, by nasz niewielki salon był gustownie urządzony i sprawiał wrażenie przestronnego.

1. Dopasuj rozmiar mebli do pomieszczenia

Podczas wybierania mebli do małego salonu, trzeba stale pamiętać o tym, że dysponujemy ograniczoną przestrzenią, do jakiej nie zmieści się szeroka kanapa czy duży regał. Szukajmy niewielkich mebli, które swym rozmiarem będą pasować do tego pomieszczenia.

Dzięki temu salon będzie wyglądać na większy i nikt nie zwróci uwagi na to, jak małych rozmiarów jest naprawdę. Na rynku znajdziemy tak ogromny wybór rozmaitych mebli, że z pewnością uda nam się znaleźć takie, które będą pasować do naszego domu.

2. Pamiętaj o minimalizmie

Chcielibyśmy, aby w naszym salonie zmieściło się jak najwięcej mebli: wygodna kanapa, fotele, stolik kawowy, regał i wiele innych. Czasami jednak niewielki metraż sprawia, że trudno będzie umieścić wszystkie te meble w jednym pomieszczeniu.

Meble do małego salonu
Meble do małego salonu

Warto w takim wypadku pomyśleć o zrezygnowaniu z niektórych z nich. Zastanówmy się, z których mebli korzystamy tam najmniej, przykładowo może uda nam się przenieść regał z książkami do sypialni albo zrezygnujmy z foteli.

3. Szukaj praktycznych rozwiązań

Praktyczne umeblowanie małego salonu sprawi, że uda nam się oszczędzić tam wiele miejsca. Wystarczy odrobina pomysłowości i odpowiednie meble, by stworzyć nietuzinkowe wnętrze. Przykładowo, jeśli chcemy mieć w salonie duży telewizor, to zamiast stawiać go na specjalnej szafce, możemy pomyśleć nad plazmowym ekranem, który zawiesimy na ścianie. Zamieńmy lampę stojącą obok kanapy na kinkiety.

Dużo miejsca zyskamy także, jeżeli zastąpimy kanapę narożną sofą. Dobrym rozwiązaniem będą również szafki wiszące, na których ustawimy różne bibeloty i ulubione książki. Warto samodzielnie pomyśleć nad tym, w jaki sposób można sprytnie umeblować salon tak, aby uzyskać w nim dużo wolnej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *