Wykończenie przedpokoju- podłoga czy płytki?

Jeśli zastanawiasz się jaka podłoga do przedpokoju będzie najlepsza, koniecznie pomyśl o takim materiale wykończeniowym, który będzie charakteryzował się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na kontakt z wodą.

Przedpokój to miejsce, w którym dość często możemy poruszać się w butach na obcasie, możemy też z zewnątrz wnosić wodę deszczową, błoto czy też inne zabrudzenia i zanieczyszczenia. Stojąc więc przed wyborem- podłoga czy płytki, o wiele lepszym pomysłem jest glazura o wysokiej klasie ścieralności.

W obrębie płytek ceramicznych i gresów znajdziemy wiele bardzo interesujących propozycji, które na pewno będą mogły stanowić bazę do oryginalnego projektu danego wnętrza.

Drewniana podłoga
Drewniana podłoga

Jaki typ podłogi wybrać do przedpokoju biorąc pod uwagę względy estetyczne?

Wybierając odpowiednią glazurę powinniśmy także pamiętać o tym, że przedpokój powinien być miejscem reprezentatywnym- to tutaj w pierwszej kolejności trafiają wszyscy zapraszani przez nas goście. Możemy zdecydować się na kolekcje płytek wzbogaconych o mniejsze płytki dekoracyjne, które można układać w interesujące wzory.

Pamiętajmy, że taką glazurę kładzie się zazwyczaj na lata, dobrze jest więc stawiać na uniwersalne kolory kojarzące się z klasyką i elegancją i stawiać ponadczasowe wzornictwo. O ile glazura powinna być stonowana- możemy zawsze zaszaleć z kolorem ścian czy z dodatkami, które o wiele łatwiej jest wymienić, jeśli się nam znudzą.

Wysokiej jakości płytki, a także fuga to najlepsze rozwiązanie

W miejscach szczególnie narażonych na wilgoć dobrze jest też zastosować bardziej specjalistyczna fugę- elastyczną i wodoodporną. Razem z wysokiej jakości glazurą taka fuga stworzy idealny zestaw na lata. Jeśli więc zastanawiasz się jaki typ podłogi wybrać do przedpokoju- wybieraj tak, aby zastosowany materiał wykończeniowy podnosił funkcjonalność wnętrza, a nie ją obniżał.

Jeśli natomiast marzy Ci się podłoga drewniana, ciekawą alternatywą stanowi glazura będąca imitacją drewna o formacie zbliżonym do tego, który spotykamy w przypadku paneli podłogowych czy drewnianych desek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *