Klasyczne rozwiązania często się sprawdzają

Wiele osób decyduje się na zakup mebli w ciemniejszym kolorze. To mogą być panele w kolorze ciemnego dębu, dębu lefkas, dębu truflowego, orzecha, wiśni, a nawet propozycje typowo w kolorze wenge, który jest obecnie bardzo modny. Idealnym miejscem pod ciemniejsze meble jest sypialnia lub pokój dzienny, gdzie takie meble stworzą wrażenie przytulności i elegancji.

Jeśli jednak już zdecydujemy, że podobają się nam typowo ciemne meble, musimy jeszcze rozważyć takie kwestie, jak to jakie panele wybrać do ciemnych mebli i jak zaprojektować całą aranżację wnętrza, aby pomieszczenie było przytulne i modnie urządzone.

Umeblowanie mieszkania
Umeblowanie mieszkania

Ciemne meble, ale w jakim stylu? Jakie panele do ciemnych mebli?

Tak naprawdę meble w ciemniejszym kolorze występują bardzo często w klasycznym wydaniu z dodatkowymi frezami i rzeźbieniami, ale znajdziemy też propozycję typowo nowoczesnej stylistyki. Kiedy już zdecydujemy się na ciemne meble- pozostaje jeszcze kwestia tego, jakie panele do ciemnych mebli okażą się najlepsze.

Aby zyskać ciekawe połączenie kolorystyczne na zasadzie kontrastu, najlepiej jest wybierać panele w jasnym drewnie, a nawet niemalże białe. Odpowiednie będą też panele utrzymane w lekko szarej tonacji, która znacząco rozjaśni nasze wnętrze.

Inwestorzy, którzy zadają sobie pytanie odnośnie tego jaki kolor paneli do ciemnych mebli będzie najodpowiedniejszy zastanawiają się także nad właściwym doborem koloru ścian i dekoracji. Tutaj także warto postawić na jasną, stonowaną kolorystykę, która sprawi, że wnętrze będzie eleganckie i optycznie większe.

Odpowiednia struktura drewna także ma znaczenie

Warto wybierać takie modele paneli, które będą charakteryzowały się ciekawym układem słojów i jak najwierniej będą oddawać naturalną strukturę drewna. Tak wyraziste panele będą się odpowiednio komponować z ciemniejszymi meblami, które zazwyczaj także wyglądają bardzo elegancko. Kupując panele zwracajmy uwagę na ich klasę ścieralności, aby kupić odpowiednio grube deski, które będą piękne przez lata i będą odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *