Jak urządzić nowoczesne mieszkanie na lata?

Marzy Ci się nowoczesne mieszkanie w bloku? Przeprowadzając gruntowny remont mieszkania masz możliwość zaprojektowania tej przestrzeni dokładnie tak, jak chcesz. Dodatkowo, poprzez eklektyczne połączenia nowoczesności i minimalizmu z klasycznymi, wielokrotnie już sprawdzonymi rozwiązaniami możesz stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko modna, ale i funkcjonalna przez wiele lat.

Czas więc zastanowić się jakie elementy koniecznie powinien posiadać projekt, który zagwarantuje nam nowoczesne mieszkanie w bloku na wiele lat.

Spójna koncepcja w obrębie całego mieszkania

Ciekawym pomysłem na to jak urządzić mieszkanie w bloku jest stworzenie jednej, spójnej koncepcji dla wszystkich pomieszczeń. Takim jednym elementem wspólnym może być taka sama podłoga ułożona w taki sam sposób we wszystkich wnętrzach.

Możemy też pomyśleć o jednym stylu, który jest nam bliski, a który będzie można zastosować do każdego wnętrza. Takie podejście do projektowania na pewno sprawdzi się w małych mieszkaniach o mniejszej ilości pokoi. Elementem łączącym pomieszczenia mogą być także podobne dekoracje, które zawsze każdej przestrzeni dodają charakteru.

Nowoczesne wnętrze mieszkania
Nowoczesne wnętrze mieszkania

Odpowiednia organizacja przestrzeni to podstawa

W każdym mieszkaniu odpowiednia organizacja przestrzeni jest bardzo ważna, bo umożliwia przechowywanie nawet dużych ilości rzeczy. Warto zacząć od zaplanowania umiejscowienia szaf w zabudowie, które mogą zostać wykonane na zamówienie.

Tam, gdzie miejsca jest wyjątkowo mało możemy postawić na szafy przesuwne, a także na odpowiednie akcesoria, które z dużych szaf będą w stanie dodatkowo stworzyć szafy pakowne, a więc dodatkowe drążki, półki, kosze i wieszaki. Nowoczesne mieszkanie to takie, w którym nie ma nadmiaru mebli, ale każdy element pełni określoną funkcję. Dodatkowo, jeśli mieszkanie jest małe, powinniśmy postawić na jasne kolory ścian, które sprawią wrażenie większej przestrzeni i rozjaśnią wnętrza.

W obrębie jednego pomieszczenia możemy próbować łączyć wiele różnych odcieni kolorów tak, aby stworzyć ciekawy efekt. Aby mieszkanie było widne musimy także pomyśleć o odpowiednim oświetleniu rozlokowanym we właściwych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *