Białe meble – odpowiednie niemalże do każdego pomieszczenia

Białe meble znacząco powiększają pomieszczenie i sprawiają, że jest ono bardziej przestronne i większe. Dodatkowo białe drewno wygląda bardzo luksusowo i jest eleganckie, idealnie sprawdza się na meble do pokoju dziennego czy do przytulnej sypiali.

W kuchni biały kolor możemy wprowadzić w wersji lakierowanej na fronty szafek kuchennych łączyć z korpusami również utrzymanymi w bieli lub wręcz przeciwnie- w kontrastującym kolorze drewna. Biały kolor może być bazą do stworzenia kuchni w stylu skandynawskim, nowoczesnym, angielskim lub typowo klasycznym. A jaki kolor ścian w kuchni do białych mebli okaże się najodpowiedniejszy?

Białe meble
Białe meble

Wybieramy kolor ścian w kuchni do białych mebli

Bardzo wiele zależy od tego, jaki finalnie efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na stonowanym wnętrzu, eleganckim i minimalistycznym, powinniśmy zachować oszczędność kolorów i na ścianie umieścić również biel, szarości, beże lub kremy. Interesujący może być także jasny odcień oliwki. Wszystkie te kolory mogą być świetnym tłem do wyeksponowania wspaniałych mebli wykonywanych na zamówienie.

Inna strategię powinniśmy przyjąć w momencie, kiedy biel chcemy złamać innymi kolorami i zależy nam na tym, aby stworzyć wnętrze ciepłe i bardzo przytulne. Jaki kolor w kuchni do białych mebli będzie odpowiedni w takim przypadku? Tak naprawdę każdy, który się nam podoba. Do niego możemy potem dobierać dodatki, dekoracje, jadalniane ozdoby i zastawę stołową. Jeśli zależy nam na ociepleniu wnętrza to odpowiedni będzie kolor zielony oraz żółty.

Biel jest ponadczasowa i uniwersalna

Białe meble (np., szafy, fotele czy też duże narożniki) są o tyle dobrym rozwiązaniem, że biel jest uniwersalna i doskonale komponuje się praktycznie z każdym innym kolorem. Jeśli więc po jakimś czasie znudzi się nam ten kolor, który mamy w kuchni, możemy bez obaw wszystko przemalować, a meble i tak nadal będą doskonale pasować do całości. Mamy więc dużą dowolność i bardzo wiele możliwości- czas więc zabrać się za projektowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *