Jak dobrać kolor drzwi do naszego wnętrza?

Drzwi wewnętrzne stanowią bardzo istotny element aranżacji wnętrz. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również są dodatkiem i ozdobą w każdym domu. Często zastanawiamy się jakie drzwi powinniśmy wybrać i jak dopasować je pod względem kolorystycznym do podłogi.

Drzwi wewnętrzne jakie wybrać?

Pierwszym krokiem, który powinniśmy podjąć podczas wybierania drzwi jest odpowiednie wymierzenie otworów w ścianie. Następnie powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim wybraniem modelu. Jak wiemy na rynku istnieje wielu producentów, którzy oferują szeroki asortyment. Decydując się na konkretnego producenta warto zasięgnąć opinii i porad innych klientów oraz posłuchać ich opinii po kilkuletnim okresie użytkowania danych drzwi.

Wybierając drzwi do naszego dom powinniśmy wybrać jednolity model do wszystkich pomieszczeń tak, by tworzyć pewnego rodzaju spójność. Poza tym jednolite drzwi w całym domu są bardzo efektowne i świadczą o dobrym guście urządzania wnętrza.Kolejnym krokiem jest określenie czy nasze drzwi będą lewo czy prawostronne. To istotna kwestia, która będzie wpływać na komfort ich użytkowania.

Jakie drzwi do jasnej podłogi?

Podczas wybierania odpowiedniej kolorystyki drzwi do naszego wnętrza możemy kierować się dwoma zasadami- kontrastu lub dopasowania. Urządzając nasze wnętrza często zastanawiamy się jaki kolor drzwi do jasnej podłogi? Naszym zdaniem najbardziej efektowne jest zestawienie na zasadzie kontrastu.

Ciemne drzwi bardzo dobrze komponują się z odcieniem jasnej podłogi. Do takiej podłogi bardzo dobrze skomponują się drzwi w odcieniu wenge. Jeśli natomiast chcemy postawić na nieco nowocześniejsze rozwiązanie i dobrać drzwi do odcienia podłogi, powinniśmy wybrać ten sam materiał.

Jak wiemy odpowiedni wybór drzwi nie jest wcale łatwy, tym bardziej przy tak szerokim asortymencie, który oferują nam producenci. Wybierając jednak wyposażenie naszego wnętrza powinniśmy kierować się zasadą, która odpowie naszym preferencjom, a wybrane dodatki dobrze dopasują się do wystroju naszego wnętrza.

Białe drzwi
Białe drzwi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *