Jak wybrać odpowiednie drewno na meble?

Wybór odpowiedniego materiału, z którego zostaną wykonane nasze meble jest bardzo istotna kwestią. Istnieje wiele gatunków drzew, z których możemy wykonać meble do naszego domu. Zatem podpowiadamy, czym powinniśmy kierować się podczas wybierania odpowiedniego drewna na meble.

Jakie drewno kupić do zrobienia mebli?

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów drewna stosowanego w meblarstwie jest buk. Drewno bukowe jest bardzo cenione na rynku przede wszystkim ze względu na wysoką odporność na obciążenie czy twardość. Ten rodzaj drewna jest niestety trochę mało odporny na wilgoć, dlatego stosowany jest zazwyczaj do wytwarzania giętkich mebli.

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości drewna, z którego zostaną wykonane nasze meble powinniśmy postawić na drewno dębowe. Zastanawiając się jakie drzewo na meble wybrać- powinniśmy postawić właśnie na ten rodzaj drewna, który od wielu lat jest stosowany w meblarstwie i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów.

Meble dębowe są zazwyczaj bardzo ciężkie i masywne, ale za to bardzo odporne i sprawdzające się przed wiele lat użytkowania. Odcień mebli jest raczej jasny, jednak po kilku latach może trochę ściemnieć. Jednak jeśli zależy nam jakości mebli powinniśmy wybrać przede wszystkim drewno dębowe.

Meble drewniane
Meble drewniane

Gdzie kupić drewno na meble?

Po zastanowieniu się nad odpowiednim wyborem rodzaju drewna, którego użyjemy do wykonania wymarzonych mebli przychodzi czas na wybór odpowiedniego miejsca, z którego pozyskamy potrzebny materiał. Na rynku istnieje wielu przedsiębiorców, od których możemy pozyskać potrzebne nam drewno. Dobrym sposobem na pozyskanie drewna jest oczywiście zakup materiału w tartaku.

Warto więc rozejrzeć się w okolicy i poszukać sprawdzonego miejsca. Kupując drewno warto pamiętać, że nie zawsze ono musi być najwyższej jakości. Czasem może mieć wady ukryte, czasem mogą być zdeformowane, dlatego aby nasze meble były najwyższej jakości, nasz materiał też musi taki być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *