Lampy stojące

Jak wybrać lampę do salonu?

Lampa do salonu może całkowicie odmienić aranżację wnętrza. Odpowiednio dobrana nada mu miłego nastroju i będzie stanowić doskonałe uzupełnienie do pozostałych elementów pomieszczenia. Może też stanowić jego główną ozdobę. Jak dobierać lampy do salonu? Na co zwarto zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Dlaczego warto kupić lampę do salonu?

Lampy do salonu stanowią bardzo ważny element wystroju wnętrza. Sprzyjają tworzeniu relaksującej atmosfery, a ich miękkie światło sprawia, że spędzanie wieczoru przy ich blasku jest jeszcze przyjemniejsze. W zależności od intensywności światła mogą również pomagać się skupić.

Lampy stojące

W salonie jedynym źródłem światła nie musi być żyrandol. Projektanci wnętrz raczej odchodzą od oświetlenia sufitowego na rzecz wielu różnych źródeł światła. Coraz częściej do salonu wybiera się lampy stojące, małe lampki do postawienia na szafce lub parapecie bądź też inne, które pomogą utworzyć we wnętrzu klimat skłaniający do wieczornych spotkań.

Wybór lampy – na co zwrócić uwagę?

Nie każda lampa będzie wyglądać tak samo dobrze we wszystkich salonach. Aby zapewnić swojemu wnętrzu możliwie jak najbardziej atrakcyjny efekt wizualny, dobrze jest zapoznać się z regułami, które pozwolą nam dobrać idealną lampę do swojego salonu.

Jeśli Twój salon jest niewielkich rozmiarów, aby go powiększyć, możesz zastosować lampy z transparentnymi kloszami. Nowoczesne lampy stojące z takim elementem wykończeniowym będą świetnie przepuszczać światło i pomagać w jego rozproszeniu. Dzięki czemu pomieszczenia będą wydawać się nie tylko większe, ale również cieplejsze i bardziej przytulne.

Warto zwrócić uwagę również na sam kierunek światła przy rozstawieniu lampy. W przypadku, gdy będzie ono padać na sufit, optycznie będzie zdawać się on wyższy. Gdy skierujemy go na podłogę, całość pomieszczenia ulegnie optycznemu obniżeniu. Zastanówmy się, jaki efekt chcemy uzyskać, i który będzie najlepiej prezentował się w naszym wnętrzu.

Długi salon o nietypowym kształcie? Nie ma problemu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia możesz poprawić jego proporcje. Wystarczy, że oświetlisz jego dłuższą ścianę, dzięki czemu będzie sprawiał wrażenie nieco szerszego.

Nastrojowy klimat w salonie uzyskasz przy pomocy lampy o kloszu nieprzepuszczającym światła. Nowoczesne lampy stojące o tego typu kloszach znajdziemy w praktycznie każdym sklepie z oświetleniem. Umieszczając je w swoim salonie, uzyskamy ograniczony snop światła. Reszta pomieszczenia będzie pozostawać niedoświetlona, a my zyskamy efekt tajemniczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *