Jak urządzić salon z otwartą kuchnią?

Coraz więcej gospodyń i gospodarzy domów decyduje się na kuchnię otwartą na salon. Osoba przygotowująca posiłek nie chce być oddzielona od pozostałych domowników. Dzięki takiemu rozwiązaniu może jednocześnie prowadzić rozmowę i tworzyć smakowite potrawy. Jak urządzić salon z otwartą kuchnią? Sprawdźmy.

Otwarta kuchnia w domu – dlaczego warto się na taką zdecydować?

O tym, że otwarta kuchnia w domu jest bardzo atrakcyjnym pomysłem wie chyba każda osoba, która aktywnie spędza czas w tym pomieszczeniu. Nie chcemy być oddzielani od pozostałych domowników, a otwarta kuchnia pozwala nam jednocześnie gotować i brać czynny udział w życiu rodzinnym.

Kuchnia otwarta w domu

Jeśli kuchnia otwarta ma spełniać dobrze swoje zadanie, warto jest pomyśleć nad paroma szczegółami, aby zapewnić wnętrzu nie tylko niezbędną funkcjonalność, ale również odpowiednią atmosferę.

O czym warto pamiętać, decydując się na kuchnię otwartą?

Przy kuchni otwartej na salon szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na blaty. Najlepiej, aby były one dwustronne, co będzie umożliwiać jednoczesną pracę przy nich więcej niż jednej osoby. Koniecznie muszą być one zwrócone w stronę salonu. W innym przypadku kuchnia otwarta na salon mija się z celem. Osoba gotująca powinna mieć możliwość przynajmniej część czynności związanych z przygotowywaniem posiłku wykonywać twarzą zwróconą w stronę salonu.

Kuchnia otwarta – jak dobrać meble?

Bardzo ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest kuchnia z wyspą. Można się zdecydować na nią w mieszkaniach i małych domach. Kuchnia jednak nie może mieć zbyt małego metrażu, gdyż wyspa okaże się wtedy mało praktycznym meblem. Na wyspie możemy wykonywać wszystkie czynności kuchenne. Gotować, przygotowywać składniki, czy też przechowywać produkty i akcesoria kuchenne. To znakomity pomysł, który sprawdzi się we współczesnych aranżacjach i nie tylko.

Meble kuchenne, które proponują nam obecnie projektanci, nie podkreślają mocno swojego przeznaczenia. Dzięki temu kuchnia otwarta może wtopić się w stylistykę salonu lub też delikatnie do niej nawiązywać. Niezbędne sprzęty kuchenne możemy schować w zabudowie, co pozwoli na zachowanie jeszcze większej spójności przestrzeni pomiędzy dwoma pomieszczeniami.

Jakie wykończenie?

Coraz częściej widzimy, że kuchnia otwarta na salon jest wykańczana w taki sam sposób. Zastosowanie takich samych materiałów na ściany i podłogi, a nawet – pójście o krok dalej – meble, daje ciekawy, salonowy efekt. Aranżacje tego typu wykorzystują najczęściej drewno i kamień, które doskonale sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym, jak i kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *