Siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa jako idealny sposób na ogrodzenie swojej posesji

Siatki ogrodzeniowe już od lat istnieją na rynku, a ich popularność ciągle rośnie. Dzieje się tak z kilku różnych powodów, do których należy zaliczyć przede wszystkim doskonały stosunek jakości do ceny, wytrzymałość oraz wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, a także możliwość zapewnienia bezpieczeństwa.

Siatka ogrodzeniowa i jej podstawowe zastosowanie

Siatka ogrodzeniowa
Siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa daje ogromne możliwości oraz duży wachlarz rozwiązań do wyboru. Najczęściej i najchętniej stosowana jest do grodzenia działek i ogrodów, ale również możne być wykorzystywana w rolnictwie do oddzielenia pól uprawnych lub sadów, a także w leśnictwie czy w grodzeniu terenu przed szkodliwym działaniem zwierząt.

Ponadto siatka ogrodzeniowa jest również bardzo często wykorzystywana przez organy użytku publicznego do wydzielenia strefy parku, skweru czy też placu zabaw. Można ją również spotkać na placu budowy, ponieważ doskonale spełnia swoją rolę chroniąc nowo powstałe budynki przed nieproszonymi gośćmi.

[button-green url=”http://www.supico.pl/siatki-ogrodzeniowe” target=”_blank” position=”center”]KUP SIATKĘ OGRODZENIOWĄ W ATRAKCYJNYCH CENACH TUTAJ![/button-green]

Najważniejsze zalety siatki ogrodowej

Klienci do wyboru mają dwa rodzaje siatki: ocynkowaną oraz powlekaną. Obie siatki doskonale radzą sobie z negatywnym działaniem warunków atmosferycznych i są one bardzo wytrzymałe i odporne. Siatka ogrodzeniowa ocynkowana stanowi nie tylko bardzo ekonomiczne, ale również bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ jest ona bardzo prosta i szybka w montażu.

Podobnie jak siatka ogrodzeniowa powlekana, która cechuje się również wysoką elastycznością oraz możliwością montażu nawet w bardzo nierównym, wręcz górzystym terenie. Siatki ogrodzeniowe, zarówno te powlekane jak cynkowane, stanowią stanowią gwarancję najwyższej jakości.

Siatka nie wygina się nadmiernie, ani nie ulega korozji, dlatego zapewnia doskonały i bardzo estetyczny wygląd domowej posesji na długie lata. Ponadto warto również podkreślić, że siatki dostępne są w wielu różnych wysokościach oraz kolorach, dzięki czemu możliwość ich dopasowania do otoczenia domu czy odcienia elewacji nie stanowi obecnie żadnego problemu.

Każdy może zamontować siatkę samodzielnie

Pierwszym krokiem jest przede wszystkim określenie konkretnej ilości siatki, jaka będzie niezbędna do ogrodzenia całej posesji. Ponadto należy również określić jej wysokość, odcień oraz rozstaw oczek. Następnie należy wydzielić przestrzeń do ogrodzenia oraz określić rozstaw słupków ogrodzeniowych, które będą stanowić solidne wsparcie dla całego płotu. Słupki trzeba wkopać na odpowiednią głębokość i upewnić się, że nie są one zbyt ruchome.

Powinno się je dodatkowo usztywnić za pomocą cementu. W przeciwnym razie ogrodzenie nie będzie należeć do najsolidniejszych. Następnie za pomocą odpowiednich akcesoriów w postaci naciągacza do drutu, drutu naciągającego, przelotek oraz prętów napinających należy poprowadzić siatkę ogrodzeniową wzdłuż posesji. Całość warto zabezpieczyć w taki sposób, aby siatka nie stanowiła zagrożenia ani dla mieszkańców domu, ani dla okolicznych zwierząt, a także wypoziomować całość za pomocą przydatnych narzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *