System klimatyzacji, czyli jak się zdrowo dotlenić oraz schłodzić w upalne dni

Jeszcze jakiś czas temu posiadanie klimatyzacji w domu czy mieszkaniu kojarzył się wyłącznie z zamożnością oraz prestiżem. Obecnie system klimatyzacji może mieć praktycznie każdy, szczególnie, że okres letni w Polsce wiąże się zazwyczaj z piękną, lecz upalną pogodą. Ponadto trzeba pamiętać, że klimatyzacja zapewnia nie tylko odpowiednie chłodzenie pomieszczenia, ale również skuteczne oczyszczanie powietrza z niebezpiecznych bakterii i wirusów.

Fachowcy doradzają

Eksperci radzą, aby o systemie klimatyzacji pomyśleć już na etapie budowy domu. Wówczas zaprojektowanie takiego systemu będzie o wiele prostsze i efektywniejsze. Oczywiście klimatyzację można zamontować w już wybudowanych obiektach mieszkalnych, więc nic straconego. Istnieją różne rozwiązania klimatyzacyjne, które należy odpowiednio dobrać do swoich potrzeb oraz możliwości zarówno lokalowych, jak i finansowych.

Co powinien zapewniać system klimatyzacji?

Klimatyzacja ma zapewniać przede wszystkim określone właściwości oraz parametry w środowisku powietrznym zamkniętego pomieszczenia, a więc czystość powietrza, jego właściwą temperaturę, a także wilgotność względną. Klimatyzacja ma gwarantować nieprzekraczania najwyższych dopuszczalnych stężeń różnych substancji, jak np.: stężenia pyłowego, gazowego czy też biologicznego. Dzięki niej możliwe jest utrzymanie zdrowego klimatu w pomieszczeniach zamkniętych oraz czystości powietrza, którym użytkownik klimatyzacji oddycha.

Zanieczyszczone powietrze w wewnątrz

Pamiętajmy, że paradoksalnie powietrze w pomieszczeniach zamkniętych może być nawet do 10 razy bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz budynku. Tak zanieczyszczone powietrze, niewłaściwa temperatura oraz nieodpowiednia wilgotność w pomieszczeniu ma negatywny wpływ na nastrój oraz zdolność koncentracji człowieka, a także wywołuje liczne choroby nawet te zagrażające życiu osoby przebywającej w takim wnętrzu.
Współczesna, zaawansowana technologicznie klimatyzacja oferuje wiele ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań. System klimatyzacji, o ile jest produkowany przez renomowanego producenta, na pewno będzie posiadał cały system filtrów powietrza. Systemy klimatyzacji LG zostały wyposażone miedzy innymi w jonizator Plasmaster sterylizujący powietrze, filtr 3M zapewniający bardzo wysoki przepływ powietrza z niskim poziomem hałasu, unikalny filtr podwójnej ochrony pozwalający na filtrację zasysanego powietrza poprzez przyciąganie i zbieranie drobin kurzu i bakterii, a także system automatycznego oczyszczania, który utrzymuje wnętrze klimatyzatora w czystości. Taka ochrona pozwala na usunięcie z powietrza w zamkniętym pomieszczeniu nawet do 99,9 procent, bakterii, wirusów i innych szkodliwych dla ludzkiego zdrowia mikroorganizmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *