Jak dobrze umeblować pokój dzienny

Pokój dzienny jest bez wątpienia jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To tu zapraszamy gości, wypoczywamy, bawimy się z dzieckiem czy spożywamy posiłki. W pokoju dziennym spędzamy dużo czasu, dlatego też ważne jest, żeby czuć się tu dobrze i komfortowo. Nie każdy jednak wie, jakie meble wybrać, aby nie tylko ładnie się prezentowały, ale i były wygodne. Podpowiadamy, jakie meble do pokoju dziennego wybrać.

Meble do pokoju dziennego – na co zwrócić szczególną uwagę?

Meble do pokoju dziennego powinny nie tylko pięknie się prezentować, ale i być wygodne i funkcjonalne. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kanapę. Warto by stała ona w wyeksponowanym miejscu w pokoju. To tu będziesz wypoczywać, relaksować się z kieliszkiem wina, czy też czytać książki w długie zimowe wieczory. Zanim zakupimy kanapę, warto na niej usiąść i sprawdzić, czy jest wygodna. Warto sprawdzić również, z czego dana kanapa jest wykonana. Warto wybrać materiały, które będą nie tylko piękne, ale i trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości.

Wybieramy inne meble

Oprócz kanapy, w pokoju dziennym przyda się również drewniany stolik. Możemy go postawić w centralnym punkcie i serwować na nim kawę i przekąski. W pokoju dziennym przydadzą się również różnego rodzaju szafki, komody i regały. Możemy w nich przechowywać wszystkie praktyczne drobiazgi. Zawsze dobrym pomysłem będzie wybór szafek z naturalnego drewna, którego odcień będzie ładnie korespondował z kolorem kanapy i innych elementów w mieszkaniu.

Zwróć uwagę na oświetlenie

Wybór odpowiedniego oświetlenia może pomóc nam wyeksponować w naszym mieszkaniu to, co najciekawsze. Możemy zrezygnować z tradycyjnego oświetlenia na rzecz bardziej oryginalnego, tak, żeby podkreślić wybrane przez nas punkty. Pamiętajmy o tym, że jeśli chcemy optycznie powiększyć mieszkanie, powinniśmy wybrać jasne kolory mebli i możliwie jak najbardziej rozświetlić pomieszczenia. Ciemne kolory sprawiają, że mieszkanie wydaje się mniejsze.

Zadbaj o detale

Nie trzeba kupować drogich mebli, by stworzyć ciekawą aranżację pokoju dziennego. Wyjątkowy charakter każdego wnętrza tworzą detale. Nawet jeśli nie chcemy kupować nowych mebli do pokoju dziennego, możemy sprawić, że będą prezentowały się w sposób niezwykły, jeśli dokupimy odpowiednie dodatki. Na kanapie możemy położyć poduszki i koce z ciekawymi motywami lub wzorami. Na ścianach powieśmy obrazy, plakaty lub oprawione zdjęcia najbliższych. Na stoliku powinien się znaleźć wazon ze świeżymi kwiatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *