meble z palet

Ekologiczne i funkcjonalne meble z palet

Zalet palet jest bardzo wiele, ponieważ ich oryginalna budowa umożliwia stworzenie wszelkiego typu mebli. Trzeba też dodać, że drewno, z którego są zrobione palety jest nader trwałe i można je bezproblemowo pomalować każdą farbą.

Klasyczne: łóżko z palet

Najłatwiejszym, a tym samym najbardziej przyciągającym oko meblem, jaki można wykonać przy wykorzystaniu palet drewnianych jest łóżko. Aby je zrobić nie trzeba dużego nakładu siły, profesjonalnych narzędzi czy umiejętności stolarskich. Ważną zaletą takiego łóżka jest to, że jeśli odpowiednio opracujemy projekt, to w każdej chwili możemy zmienić jego schemat i konstrukcję.

Do produkcji łóżka z palet można także użyć tradycyjne europalety – ich uniwersalny kształt i wysokość będą idealnymi do stworzenia takich mebli. Ponadto, po wcześniejszym zaimpregnowaniu europalety, każda farba będzie odpowiednia do jej pomalowania

Palety w połączeniu z niewielkim nakładem finansowym stworzą ciekawe łóżko i przytulną atmosferę, która jest wręcz pożądana w sypialni.

Komfortowa kanapa do salonu i ogrodu

Wypoczynek w domowym zaciszu większości osobom kojarzy się z wygodną kanapą. Realizacja takiego typu mebla jest nieco bardziej pracochłonna niż wykonanie łóżka, ale efekt końcowy jest imponujący. Paletowa kanapa jest bardzo praktyczna: posiada otwartą przestrzeń pod siedziskiem, dzięki temu materac oddycha, czyli staje się środowiskiem nieprzychylnym roztoczom

Jedną z największych walorów palet to sposobność tworzenia mebli i do wnętrza i do ogrodu.

fotel z palet

Wygodne fotele

Absolutnym dopełnieniem wygodnej sofy zrobionej z palet są bez dwóch zdań fotele. W zależności od potrzeb i ilości palet stworzyć można pojedyncze lub podwójne siedziska.

Konstruując fotele trzeba wziąć pod uwagę, że do wytworzenia niektórych palet korzysta się z dobrego jakościowo drewna. W związku z tym, wykonanie mebli z palet nie musi sprowadzać się tylko do samej drewnianego stelażu . Paletami bez problemu można obudować otwory w fotelu czy stolik wykonany w podobnym stylu.

Meble z palet nadają wnętrzu oryginalnego stylu i charakteru oraz sprawiają, że każde pomieszczenie ma swój swoisty klimat. Nie ważne czy są to meble do domu, ogród czy biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *