meble dla niemowlat

Czym charakteryzują się dobre meble dla niemowląt?

Meblowanie pokoju dla niemowlęcia do niezwykłe przeżycie dla rodziców. Oczekiwanie na nadejście malucha wiąże się z ogromnymi emocjami, lecz podczas przygotowania nie powinno się tracić głowy. Meble dla niemowlaka powinny nie tylko cieszyć nasze oczy, ale również zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Jeśli nie chcemy wyposażać się w nowe komplety co kilkanaście miesięcy, warto dobrać takie, które będą rosły wraz z maluchem.

Bezpieczne mebelki – czyli jakie?

Meble dla niemowląt powinny być wykonane z materiałów naturalnych, które nie będą stanowić zagrożenia dla zdrowia pociechy, nawet wtedy, gdy ząbkując zdecyduje się je trochę „popodgryzać”. Zdecydowanie najlepszym wyborem są te wykonane z drewna. Jeśli nie mają one naturalnego koloru, warto zweryfikować, czy farby i lakiery użyte do nadania im barwy są bezpieczne dla malucha.

Producenci, którzy zajmują się stricte wykonywaniem mebli dla najmłodszych, korzystają do ich wyrobu z materiałów, których bezpieczeństwo dla maluchów potwierdzone jest certyfikatami. Warto się z nimi zapoznać, zanim jeszcze podejmie się ostateczną decyzję o zakupie.

Postaw na funkcjonalność

Jeszcze do niedawna słodko spało w nowym łóżeczku, a już zaczyna psocić, podgryzać i dokazywać na dwóch nóżkach. W przypadku dzieci czas zdaje się lecieć nieubłaganie szybko, a rodzice, zanim się obejrzą, będą już widzieli swoje maluchy, gdy po raz pierwszy zasiadają za szkolnymi ławami. Maluchy rosną niezwykle szybko dlatego, jeśli nie chcemy co rusz kupować nowych zestawów mebli, warto wybrać takie, które będą się do nich dostosowywać wraz z ich wzrostem.

Funkcjonalne mebelki, które z łatwością po przeminięciu wieku niemowlęcego będziesz mógł/mogła przekształcić w mini tapczan, znajdziesz w sklepie MEBLIK.PL.

Jakie mebelki wybrać dla chłopca, a jakie dla dziewczynki?

Wybór może tutaj niejednego rodzica, przyprowadzić o niemały zawrót głowy. Producenci oferują całą masę modeli, wzorów i kolorów mebelków, które wprost zachęcają do zabrania ich do domu.

Zarówno dla małej dziewczynki, jak i chłopca najbardziej optymalne będą jasne i stonowane barwy takie, jak: złamane biele, pastelowe róże, błękity, fiolety, a także ciepłe odcienie koloru żółtego i pomarańczowego. Jeśli chcemy postawić na meble uniwersalne, które nie będą wymagały ograniczenia się do konkretnej tonacji kolorystycznej, możemy zwrócić swoją uwagę w stronę kompletów bez kolorowych grafik, np.: Bianco Mobile, Nordic, Bianco Fiori. Gdy zakładamy, że dominujące kolory pozostaną niezmienne przez wiele długich latach, warto przyjrzeć się kolorowym i barwnym zestawom takim, jak: Builder, Sawanna, Happy Animals, czy Róża róż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *