Jak zaaranżować niewielką sypialnię?

Na sypialnię zazwyczaj przeznacza się nieco mniejsze pomieszczenie. Jednak nawet mały metraż można urządzić w sposób funkcjonalny i estetyczny. Warto na samym początku przede wszystkim określić jakie meble będą potrzebne. Z pewnością podstawą jest łózko. Musi być one spore. Ciekawym rozwiązaniem są duże łóżka drewniane do sypialni.

Takie łóżko z metalową ramą do sypialni najlepiej jest ustawić centralnie, aby dostęp do niego był z dwóch stron. Po bokach powinny się bowiem znaleźć jeszcze szafki nocne. Taki układ wprowadza do mieszkania wizualny ład oraz zapewnia wygodę jego mieszkańcom. Wybór łóżka nie jest oczywiście rzeczą prostą. Należy więc poświęcić na to nieco więcej czasu.

Warto stawiać przede wszystkim na tapicerowane łóżka do sypialni. Te przeznaczone dla dwóch osób muszą mieć minimum 140 cm szerokości. Tylko wówczas spełniają swoje funkcje i są wygodne. W przypadku większej sypialni można sobie oczywiście pozwolić na więcej. Standardowa długość to z kolei zazwyczaj 200 cm.

Jednak łózka to nie wszystko. Jak w każdym pomieszczeniu potrzebne są bowiem jeszcze inne elementy. Powinny to być oczywiście szafki nocne bądź stoliki. W większym pomieszczeniu zmieści się być może także komoda lub toaletka.

Komoda w sypialni
KomodaKomoda w sypialni

Każda osoba musi mieć swój kącik, gdzie będzie trzymać swoje rzeczy np. szklankę z wodą czy książkę do czytania. Nie może to być oczywiście zbyt daleko od samego łózka. Optymalna odległość to około 15 cm, tyle co na odległość ręki. Styl w jakim są utrzymane dodatki  to kwestia gustu. Całą sypialnię można bowiem urządzić spójnie, ale warto także nieco zaszaleć.

W przypadku sypialni bardzo ważne są też tkaniny – zasłony, pościele, koce czy narzuty Te ostatnie mają za zadanie przykryć pościel. Pełnią więc funkcję dekoracyjną i funkcjonalną zarazem. Łózko przykryte narzutą prezentuje się bardzo ładnie, a poza tym chroni pościel przed przypadkowym zabrudzeniem. Warto także zainwestować w ciepły i miły w dotyku dywan lub chodnik oraz w firanki i zasłony, które pełnią wiele funkcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *