Urządzamy jasną sypialnię w mieszkaniu

Sypialnia jest najbardziej prywatnym miejscem w całym domu. W niej śpimy i przeżywamy wiele intymnych momentów. Zestawienie tych cech powoduje, że w całym naszym mieszkaniu to właśnie sypialnia jest najważniejszym pomieszczeniem.

Urządzenie sypialni zatem powinno być naszym priorytetem. Niedociągnięcia lub niepełny komfort w innych pokojach, są niczym w zestawieniu z niewygodną i niefunkcjonalna sypialnią. Istnieje wiele aranżacji w jakich ludzie urządzają swoje sypialnie, wszystko zależy od osobistych preferencji. Jednym z najbardziej popularnych wariantów, jest jasna sypialnia.

Jak urządzić jasną sypialnię?

Aby urządzić jasna sypialnię, musimy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki:

  • kolor ścian,
  • meble do sypialni,
  • oświetlenie sypialni,

Kolor ścian

Niby sprawa prosta. Jasna sypialnia to jasne ściany.

Ale wcale nie musimy malować całej sypialni na biało (no chyba że tak lubimy). Najlepiej jest oprócz białego koloru stosować, biele ale złamane na przykład szarością lub innymi zimnymi kolorami. Sypialnia może być pomalowana również w dwóch kolorach. Dobry efekt daje pomalowanie sypialni na biało ale z wyjątkiem jednej ściany, którą można pomalować na dowolny inny kolor.

Meble do sypialni

Jasne meble do sypialni, która jest jasna są dobrym wyborem. Meble takie dobrze się komponują, ale nie jest to jedyne sensowne rozwiązanie. Wszystko zależy od tego ile mebli w sypialni w ogóle mamy. Jeżeli mamy ich niewiele, można pokusić się o meble ciemne. Zestawienie białej ściany i małego czarnego regału, doskonale się komponuje i buduje przestrzeń. Oczywiście jeśli mamy dużo mebli, raczej należy unikać takiego rozwiązania, gdyż ciemne meble zdominują sypialnie i stanie się ona ciemna.

kontrasty w sypialni
Kontrastowa sypialnia

Oświetlenie sypialni

Stylowe oświetlenie wnętrza w sypialni to nie wszystko. Oświetlenie powinno być również funkcjonalne. W sypialni raczej najlepiej sprawdzają się źródła światła rozproszonego. Dodatkowo powinno być tych źródeł kilka, oraz najlepiej jeśli są podłączone do ściemniaczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mogli dopasować ilość światła do aktualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *