W jaki sposób urządzić kuchnię i ustawić w niej meble? Praktyczne porady

Aranżując wnętrze naszego domu lub mieszkania często zastanawiamy się jak praktycznie urządzić kuchnie? Przede wszystkim musimy pamiętać, że kuchnia to miejsce praktyczne, gdzie przygotowujemy posiłki i spędzamy często dużo czasu. Zatem jak dobrze ustawić meble w kuchni, by przygotowywanie posiłków było łatwe i przyjemne?

Duża kuchnia
Duża kuchnia

Podpowiadamy jak ustawić meble w kuchni

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej musimy kierować się zasadą praktyczności. Meble kuchenne i sprzęt AGD powinny być ustawione w takiej kolejność, by ułatwić nam gotowanie. Aby nasza kuchnia była funkcjonalna i praktyczna wystarczy w odpowiedni sposób zaprojektować jej wnętrze.

Najprostszym sposobem na to jak praktycznie urządzić kuchnię jest ustawienie mebli w jednym ciągu, na jednej ścianie. Takie rozwiązanie szczególnie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Jeśli będziemy korzystać z takiego układu kuchni zlew powinniśmy ustawić mniej więcej po środku mebli.

Aranżacja otwartej kuchni

Coraz bardziej popularne staje się projektowanie otwartych przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem zatem jest stworzenie otwartej kuchni, która będzie połączona z salonem. Wówczas umieszczenie mebli w kuchni jest łatwiejsze, a my zyskamy w prosty sposób praktyczne miejsce.

Tutaj możemy pomyśleć nad rozmieszczeniem mebli w ustawieniu litery L lub U. Możemy również pokusić się o wstawienie wysepki, która będzie łącznikiem między kuchnią a salonem. Ewentualnie możemy wygospodarować miejsce na stół, tworząc w ten sposób miejsce do wspólnego spożywania posiłków.

Tak naprawdę odpowiednie ustawienie mebli wiąże się przede wszystkim z możliwościami naszego domu lub mieszkania. Jeśli nasze pomieszczenia są małe nie zrobimy nic oprócz ustawienia mebli w jednym ciągu. Jeśli faktycznie nie mamy miejsca możemy jedynie zastosować praktyczne rozmieszczenie sprzętów AGD, kranu czy miejsca wydzielonego na przygotowywanie posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *