Jak prawidłowo rozmieścić meble w naszym mieszkaniu?

Jak wiemy odpowiednie umieszczenie mebli w naszym domu odgrywa kluczową rolę w jego funkcjonalności. To w jaki sposób urządzimy nasze mieszkanie sprawi, że będziemy się w nim czuć dobrze i komfortowo.

Prawidłowe rozmieszczenie mebli w salonie

Aranżacja salonu uzależniona jest przede wszystkim od wielkości pokoju. Mimo wszystko od dłuższego czasu w modzie jest zasada minimalizmu, która sprowadza się do najpotrzebniejszych mebli. W naszym salonie oczywiście powinna pojawić się wygodna sofa lub łóżko narożnikowe, które powinno być ustawione na przeciwko telewizora. Z kolei na ścianie niezbyt nasłonecznionej powinna stać komoda z ustawionym telewizorem. Tak naprawdę w salonie nie potrzeba więcej mebli, gdyż jest to pokój gościnny.

Rozmieszczenie mebli w sypialni

Zazwyczaj sypialnie nie są wielkich rozmiarów, dlatego odpowiednie umieszczenie mebli jest ważne. W sypialni powinno znaleźć się duże i wygodne łóżko, a obok niego dwie nocne szafeczki w lampami. Są one bardzo praktyczne, kiedy chcemy położyć na nich telefon lub książkę.

W sypialni praktyczne okazują się być duże, przestronne szafy z dodatkowym lustrem. Gra światłem i lustrami pozwala na optyczne powiększenie pokoju. Na przeciwko łóżka możemy ustawić komodę z telewizorem.

Rozmieszczenie mebli w mieszkaniu
Rozmieszczenie mebli w mieszkaniu

Wyposażenie i ustawienie kuchni

Często zastanawiamy się jakie rozmieszczenie mebli w kuchni wybrać. Odpowiedź jest prosta- praktyczne. Nic tak nie wpłynie na przyjemne przygotowywanie posiłków jak praktyczne urządzenie kuchni. Wybierając ustawienie kuchni warto poradzić się doświadczonych osób, które pomogą nam dobrać odpowiedni układ pomieszczenia.

Wybierając meble do naszej kuchni możemy skorzystać z gotowych projektów lub zaprojektować meble pod zabudowę. Bardzo praktyczne jest ustawienie mebli po obu stronach pomieszczenia zostawiając na środku wolną przestrzeń do przemieszczania się.

Wówczas na jednej stronie możemy ustawić sprzęty AGD jak lodówka, piekarnik, zmywarka z jednym blatem, a po drugiej stronie ustawić ciąg mebli z budowanym zlewem i płytą do gotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *