Ponadczasowe świece walce

Świece doceniamy nie tylko za ich walory czysto użytkowe. Od dłuższego czasu są bardzo istotnymi elementami dekoracyjnymi przestrzeni. Zdobią komody, regały, stoły. Pięknie prezentują się również w łazienkach. Modelem, który zdobył sobie ogromną sympatię wśród wszystkich użytkowników, jest świeca walcowa. Dlaczego akurat ona?

Świece walce we wnętrzu

Trzeba przyznać, że świece walce zdetronizowały wcześniej popularne świece stołowe. Zdecydował o tym przede wszystkim fakt, że są odbierane jako dużo bardziej neutralne w kontekście elementów dekoracyjnych. Ich prosta forma świetnie współgra z różnorodnymi aranżacjami. Można łatwo łączyć je w zasadzie z każdym charakterem wnętrza i dodatkami. Grając jedynie ich kolorem – a tych do wyboru jest mnóstwo – można osiągnąć zamierzony efekt. Mogą być jedynie tłem, delikatnym dodatkiem. A mogą także wysuwać się na pierwszy plan i być prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

 świece walce

Funkcjonalność i prostota

Świece walce mają to do siebie, że ich klasyczny wygląd to niepodważalna zaleta. Dla osób ceniących sobie klasykę stylu wykonania, jest to element znajdujący się w górnej części hierarchii.
Zarówno w strefie domowego komfortu jak i luksusowej restauracji model ten znajdzie swoje zastosowanie. Świece walce dobrane kolorystycznie z pozostałymi elementami wystroju wnętrza tworzą spójną całość. Gustowne połączenie klasyki z nowoczesnością to niepodważalny atut na wystrój który przykuwa uwagę.

Efektywne w użytkowaniu

Poza wieloma walorami estetycznymi, świece walce mają jeszcze inne zalety, które związane są ich właściwościami użytkowymi. Świece walce, wykonane z wysokiej jakości surowców, charakteryzują się długim czasem spalania. Ten oczywiście zależy od wysokości i średnicy określonej świecy. Biorąc pod uwagę modele, które najczęściej goszczą w naszych domach, największe z nich – np. 80mm x 150 mm – mogą palić się (nieprzerwanie) prawie 70 godzin!

Poza tym, że świece są dla nad synonimem relaksu, odprężającego czy romantycznego nastroju, są również źródłem światła. Świece walce, z racji ich wielkości, charakteryzują się dość mocnym płomieniem. Jeszcze lepszy efekt doświetlenia osiągniemy, jeśli zapalimy kilka świec jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *