kuchnia na wysoki polysk

Pięć pomysłów na aranżację nowoczesnej kuchni

Kuchnia to miejsce, gdzie zazwyczaj spędza się bardzo dużo czasu. To tu spożywa się posiłki, ale także je przygotowuje. To miejsce, gdzie rozmawia się z rodziną czy biesiaduje z przyjaciółmi. Bardzo ważne jest więc, by czuć się tu dobrze oraz by tego typu pomieszczenie było jak najbardziej dopasowane do charakteru i upodobań domowników. Aranżując nowoczesną kuchnię należy przemyśleć na jaki styl chcemy się nastawić, jakie kolory odpowiadają nam najbardziej oraz po prostu to w jaki sposób będzie ona nas wyrażać

Klasyczna kuchnia jako rozwiązanie na aranżację nowoczesnej kuchni

Kuchnia w stylu klasycznym może być znakomitym rozwiązaniem dla nowoczesnych domów. Cechuje ją przytulność, swoiste ciepło, harmonia oraz funkcjonalność. Niegdyś urządzając kuchnię w takim stylu zazwyczaj stosowano brązy lub biel. Dziś chętnie używa się szarości, zaś modne materiały to oczywiście drewno, ale także kamień czy ceramika. Dodatki jakie można zastosować w takim stylu to np. tkaniny w kratkę czy kwiaty w wazonie oraz porcelana.

Nowoczesna kuchnia w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim dominują jasne, pełne światła wnętrz oraz wszystko to co minimalistyczne i proste. Warto tu postawić na mało skomplikowane formy oraz geometryczne kształty. Z kolei meble koniecznie powinny być w odcieniach bieli i szarości. Ich celem jest optyczne powiększenie przestrzeni. Świetnie w tego typu aranżacji spisują się również wszelkiego typu lampy.

Kuchnia w stylizacji GLAMUR

Glamour to styl, który kojarzony jest z przepychem. Świetnie tu się nadadzą np. meble kuchenne na wysoki połysk, najlepiej w czarnym kolorze. Ponadto nie powinno tu zabraknąć białych płaszczyzn, uzupełnionych o np. srebrne lub kryształowe dodatki.

Cała kuchnia w bieli

To aranżacja, którą można wykorzystać również w stylu glamour. Biel to bodaj najbardziej uniwersalny kolor do kuchni. Sprawia, że pomieszczenie zawsze wygląda świeżo oraz nowocześnie. Ponadto niekonieczne są tu jakieś specjalne dodatki, bo na białym tle wszystko komponuje się bardzo dobrze. Kuchnia nowoczesna biała to białe meble do kuchni, do których świetnie się komponują zarówno pastelowe, jak i kolorystycznie mocno nasycone dodatki. Cała kuchnia w bieli to ponadczasowy sposób na świetną aranżację tego pomieszczenia.

Aranżacja w stylu industrial

Nowoczesna aranżacja w stylu industrialnym nie musi się podobać każdemu. Wykorzystuje się tu stal i szkło. Szafki i wszelkie meble cechuje elegancja, ale i prostota. Wszystko w tym stylu przypomina sterylne laboratorium, gdzie półki są podświetlane, meble niskie, zaś na ścianach nie znajdzie się tradycyjnych kafelek. To aranżacja w stylu minimalistycznym, gdzie najważniejsze są kąty proste i geometria każdego sprzętu. W tego typu aranżacji nie ma miejsca dla zbędnych bibelotów, wprowadzających chaos. Kuchnię w stylu industrial ociepla się np. na skutek wprowadzenia jakiegoś barwnego elementu np. malując jedną ścianę na pomarańczowo czy też lodówkę na zielono. To stylizacja, która jest chętnie wybierana przez młode bezdzietne małżeństwa, nieczęsto bywające w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *