Najlepsze łóżko do sypialni

Wygodne łózko w każdej sypialni to podstawa. Bez niego trudno sobie wyobrazić zdrowy i komfortowy wypoczynek po ciężkim dniu w pracy czy też w szkole. Rynek aż pęka w szwach od różnorodności dostępnych na nim rodzajów łóżek. Jak więc wybrać to jedyne, które zapewni maksimum wygody podczas snu?

Łóżka drewniane na topie

Według badań, statystyczny człowiek spędza w łóżku średnio 1/3 swojego życia. Do tak długiego wypoczynku przyda się na pewno wygodne łóżko. Na rynku dostępne są różnego rodzaju łóżka, od klasycznych, tapicerowanych, przez metalowe oraz drewniane, po łóżka wykonane na przykład z płyty MDF. Od wielu już lat jednym z najpopularniejszych rodzajów łóżek są klasyczne modele z ramą drewnianą https://www.szynaka.pl/pl/meble/lozka lub fornirowaną. Łóżka drewniane cechują się dużą trwałością. Wykonywane są najczęściej z drewna dębowego, bukowego lub sosnowego. Ponadto drewno to materiał, który tworzy w pomieszczeniu atmosferę ciepła i przytulności, co ma duże znaczenie szczególnie w sypialni.

Łóżko do sypialni

Popularne są również łózka wykonane z płyt MDF czy też HDF. Są one na pewno tańsze, jednak cechują się krótszą żywotnością, a ich jakość z czasem może pozostawiać dużo do życzenia. Łóżka wykonane z takich materiałów mają niską odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne oddziaływanie wilgoci.

Optymalne wymiary

Łóżko jednoosobowe powinno mieć co najmniej 90 cm szerokości, natomiast łóżko dla dwojga powinno posiadać minimum 160 cm szerokości. Obecnie na rynku można również dostać węższe łóżka jedno – (80 cm) i dwuosobowe (140 cm). Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz warunków lokalowych. Można również zdecydować się na wykonanie łóżka pod konkretny wymiar, z czym będzie się wiązało również zamówienie materaca o odpowiednich rozmiarach.

Obecny rynek meblowy oferuje bogaty wachlarz wszelkiego rodzaju łóżek o zróżnicowanym wzornictwie, kolorystyce i wykończeniu materiałowym https://www.szynaka.pl/. Również pod względem wymiarów łóżek można bez problemów znaleźć odpowiedni mebel dostosowany do indywidualnych preferencji. Łóżka produkowane pod standardowe wymiary materacy, to zazwyczaj łóżka pojedyncze: 80 x 200 cm, 90 x 200 cm, 100 x 200 cm oraz łóżka dwuosobowe 120 x 200 cm. Najbardziej popularnym i zarazem optymalnym rozwiązaniem są łóżka o wymiarach: 140 x 200 cm oraz 160 x 200 cm. Dostępne są także dość potężne gabarytowo łózka o wymiarach 180 x 200 cm oraz 200 x 200 cm.

Wybierając stelaż łóżka należy pamiętać o gęstości rozstawienia listewek. Im jest ich więcej, tym lepiej. Trzeba zwrócić również uwagę na ich elastyczność. W niektórych modelach łóżek możliwa jest regulacja twardości, którą można ustawić pod własne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *