piece wolnostojące

Klasyczny piec kaflowy w nowoczesnym domu

Mogłoby się wydawać, że piece kaflowe odeszły już nieco w zapomnienie. Nic bardziej mylnego! Piece wolnostojące powróciły do łask i stały się znakomitym sposobem na urozmaicenie nowoczesnych wnętrz. Pasują one do niemal każdej aranżacji. Należy dodać, że ich design uległ ewolucji na przestrzeni lat. Wygląd pieców stał się bardziej współczesny, jednak nie straciły one swojego niepowtarzalnego charakteru. Wciąż roztaczają magiczny urok, a także nadają elegancji. Jest to podstawa każde nowoczesnego i inteligentnego domu.

Piece wolnostojące – rozwiązanie na długie lata

Warto mieć świadomość, że piece wolnostojące charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością, a także odpornością na uszkodzenia. To właśnie dzięki temu pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Decydując się na taką inwestycję należy więc dokładnie przemyśleć, jaki model będzie najbardziej uniwersalny. Wnętrze może się zmieniać, natomiast piec powinien idealnie dopasowywać się do otoczenia.

piece wolnostojące

Piec wykonany z kafli ceramicznych nie wymaga częstej konserwacji. Jego użytkowanie jest niezwykle bezproblemowe, a także komfortowe. Warto dodać, że wszelkie materiały użyte do produkcji są bezpieczne dla użytkowników. Piece wolnostojące pozostają również niewzruszone na zmieniające się obciążenie. Skoki temperatury nie stanowią w tym przypadku żadnego zagrożenia.

Piece wolnostojące – ekonomiczne i niezawodne

Należy pamiętać, że piece wolnostojące to nie tylko element wystroju pomieszczenia, ale przede wszystkim sposób na ogrzanie domu. Charakteryzują się one wysokim poziomem wydajności, co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Piece kaflowe mają zdolność do magazynowania ciepła, które oddawane jest przez długi czas po rozpaleniu.

Warto również wspomnieć, że piece wykonane z tego materiału charakteryzują się znacznie niższą awaryjnością, niż piece metalowe. Są łatwe w czyszczeniu, co również wpływa na ich niezawodność, a także estetykę.

Na uwagę zasługuje fakt, że piece kaflowe generują najbardziej przyjazne ciepło, z punktu widzenia środowiska. Wytwarzane przez nie promieniowanie podczerwone jest niezwykle zbliżone do naturalnego promieniowania słonecznego.

Piece wolnostojące – ponadczasowy design

Nie od dziś wiadomo, że piece kaflowe mają w sobie wiele klasy, a także wytworności. Kafle znajdujące się na ich powierzchni występują w wielu różnych wzorach oraz kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy model jest zupełnie inny i posiada swój indywidualny charakter.

Piec kaflowy może nadać wyrazu każdemu pomieszczeniu. Pasuje zarówno do salonu, jak i jadalni, czy też sypialni. Niezależnie od tego, gdzie zostanie umieszczony będzie prezentować się zjawiskowo.

Istotnym jest, aby był on spójny z pozostałymi elementami otoczenia. Z łatwością można wpasować go w styl klasyczny oraz prowansalski, jak i industrialny oraz bardzo nowoczesny. Możliwości jest wiele, a jedynym ograniczeniem są własne preferencje.

Nie trzeba bać się tego, że era pieców wolnostojących chyli się ku zakończeniu. Są to wyroby, które od setek lat zdobią domy. Cały czas zmieniają się technologie, a także stylistyka. Jedno jest pewne – nigdy nie wyjdą one z trendów, gdyż są uwielbiane nawet przez najbardziej wymagające osoby.

Jeden komentarz do “Klasyczny piec kaflowy w nowoczesnym domu

  1. Nie wiem w sumie… do mnie jakoś te kaflowe nie przemawiają chociaz wiem ze te nowoczesne trendy lubią mieszać style. Do naszego wnętrza mimo wszystko wybraliśmy kominek i obudowaliśmy go pięknym klasycznym marmurem teakwood od Marmur Dulemba. Ma swietne naturalne złamania, które w sumie jak tak na nie patrze przypominaja wlasnie taki typowy babciny piec kaflowy ;p zwlaszcza ze obudowe pociagnelismy na polowe sciany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *