Jakie płytki są modne w 2021 roku?

Planujesz remont pokoju kąpielowego? Jeśli tak, to pewnie zastanawiasz się nad tym, jakie płytki łazienkowe wybrać, aby pomieszczenie, gdzie odbywa się codzienna toaleta, było z jednej strony jasne, przestronne, ale też gustowne i urządzone w dobrym stylu. Jeśli podążasz za kafelkowymi trendami na pewno w twojej głowie pojawiła się i taka myśl: „jakie płytki są modne w 2021 roku?”. Szukając odpowiedzi na te pytania na początku zapoznaj się z najnowszymi trendami łazienkowymi na obecny rok!


Jeśli twoje serce bije szybciej na widok marmurowych płytek, to bardzo dobrze, ponieważ tego typu kafelki to jeden z gorących trendów 2021 roku. Zarówno na ścianach, jak i podłodze wyglądają pięknie i szlachetnie. Niestety, są one dość wrażliwe na uszkodzenia oraz cechuje je duża nasiąkliwość…
Jeśli bardzo chcemy mieć marmur w swoim pokoju kąpielowym, ale niekoniecznie uśmiecha nam się robienie remontu co pół roku, można wybrać kafelki marmurowopodobne, jak np. te wykonane z polerowanych płytek gresowych. W 2021 roku szczególnie pożądane są te o dużej powierzchni, które pozwalają nam na stworzenie jednolitej tafli.


Płytki do łazienki 3D


Modne w 2021 roku wciąż będą kafelki strukturalne. W porównaniu do lat ubiegłych akcent 3D obecnie nie powinien być już taki mocny, jak w latach poprzednich. Lepiej, aby płytki strukturalne stanowiły delikatny dodatek urozmaicający wnętrze. Wzory, które powinny się na nich znaleźć, to prążki, „jodełka” lub arabeska.
W gronie płytek do łazienki, którym warto bliżej przyjrzeć się w 2021 roku, znalazły się także marokańskie kafelki zellgie. Często mówi się o nich, że mają duszę. To, co je wyróżnia spośród produktów dostępnych na rynku, to z pewnością fakt, że wykonywane są ręcznie – mają nierówne krawędzie i widoczne różnice w kolorze, dzięki czemu cechują się niepowtarzalnym charakterem. Pasują do wnętrz nowoczesnych i surowych. Świetnie sprawdzają się, jako przełamanie monochromatyczności.
Wśród trendów na 2021 znajdziemy także płytki ceramiczne kwadratowe. Chociaż wydają się dość banalne i nudne z uwagi na nieskomplikowany kształt, to jednak ta prostota okazuje się być ich największą zaletą. Dlaczego? Można je łączyć np. z kolorowymi fugami. Ponadto, jeśli płytka ma neutralny kształt, to wówczas można poszaleć z kolorami i wybrać bardziej soczyste barwy kafelka.


Modne kolory płytek do łazienki


Jeśli chodzi o modne kolory płytek w 2021 roku, to bez wątpienia są to klasyczna biel i czerń. Stawiając na te dwie barwy, masz pewność, że kafelki w twojej łazience będą w ponadczasowych odcieniach. Jeśli jednak masz ochotę odrobinę zaszaleć, to warto postawić na kolory ziemi: brązy, zieleń, która w tym roku jest bardzo modna, odcienie kwiatów.
W kolorystycznych trendach na 2021 rok znajdziemy także pastele: róż, mięta, brzoskwinia, błękit – to jest ten kierunek. Co ciekawe, bieżący rok zachęca także do tego, aby do łazienki wprowadzić nieco więcej soczystych kolorów. Fuksja, turkus, soczysta pomarańcza, czy ognista czerwień bez wątpienia ożywią przestrzeń. Warto jednak pamiętać, żeby jednak z żywymi kolorami nie przesadzać i dobierać je z rozsądkiem.
Jeśli już wiesz, jakie płytkowe trendy panują w 2021 roku ze spokojem możesz przystąpić do remontu łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *