Jak urządzić kawalerkę

Mieszkanie w kawalerce może być bardzo niewygodne, jeśli się go odpowiednio nie umebluje. Wybór niewielkich, ale praktycznych mebli jest konieczny, aby posiadając kawalerkę móc w pełni cieszyć się własnym mieszkaniem.

Meble do małego mieszkania – pojemne i małe

Niewątpliwie, w kawalerce nie ma miejsca na wielkie szafy czy obszerne kredensy. Z tego też względu, wiele osób ma problem z tym, aby pomieścić w tego typu mieszkaniu wszystkie swoje rzeczy. Jednakże, jak się okazuje, pojemne meble do pokoju dziennego wcale nie muszą być bardzo duże.

Warto przede wszystkim kupować wysokie meble do małego mieszkania, tak aby były one jak najbardziej pojemne. Dzięki tej budowie można zmieścić w nich wiele rzeczy, a jednocześnie nie zabierają na podłodze zbyt wiele miejsca.

salon
salon

Meble do pokoju dziennego – sofa w kawalerce

Jeśli chodzi o miejsce do spania, wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem w kawalerce jest sofa lub wersalka. Wszystko z tego względu, że zarówno jedna jak i druga mogą pełnić podwójną funkcję. W nocy mogą być miejscem do spania, a w dzień można z nich korzystać czy to oglądając telewizję,  czy też spożywając posiłki.

W niewielkiej kawalerce nie ma często miejsca na to, aby oprócz łóżka postawić jeszcze jakieś fotele, czy też nierozkładaną sofę. Dlatego też, warto zdecydować się na łóżko, które przydaje się również w ciągu dnia.

Zagospodarowanie przestrzeni

Odpowiednie meble do małego mieszkania nie zapewnią nam sprawnego w nim funkcjonowania, jeśli nie zostanie ono odpowiednio zagospodarowane. Rzecz w tym, by rozsądnie porozmieszczać wszystkie rzeczy w meblach. Warto wykorzystać nie tylko przestrzeń wewnątrz mebli, ale także na nich i pod nimi. Dobrym pomysłem jest trzymanie wielu rzeczy na szafach, czy pod łóżkiem.

Jeśli chodzi o meble do pokoju dziennego w kawalerce na pewno nieocenione są wiszące półki. Zwykle, w dobrze urządzonych kawalerkach jest ich bardzo dużo. Można na nich pomieścić bowiem zaskakująco dużo rzeczy, a nie zajmują zbyt wiele miejsca. Warto jednak dobrze się zastanowić, co można umieścić na półkach, a co w szafach. Dobre rozplanowanie pozwoli uniknąć bałaganu.

Ponadto, ważne jest nie tylko odpowiednie porozkładanie wszystkich posiadanych przez nas rzeczy, ale również samych mebli. Warto wykorzystać wszystkie kąty i ewentualne wnęki w ścianach. Generalnie, poleca się również stawianie wszystkich mebli jak najbliżej ścian, aby na środku niewielkiej kawalerki pozostało jak najwięcej wolnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *