aranzacje jadalni

Jak urządzić jadalnię w małym mieszkaniu?

Mieszkając w bloku, gdzie każde pomieszczenie jest nie niezbyt duże, zadanie urządzenia kuchni może stanowić nie lada wyzwanie. Przed przystąpieniem do aranżacji danego wnętrza, warto więc rozeznać się w temacie, jak dobrze zagospodarować każde pomieszczenie i miejsce.

Wydzielamy jadalnię

W nowoczesnym budownictwie, nastąpiła pewna zmiana w projektowaniu rozkładu pomieszczeń, kuchnia nie jest już osobną przestrzenią, lecz w pełni otwartym na salon pomieszczeniem. W takim rozkładzie, wydzielenie powierzchni jadalnianej ma już większy sens. Jednak największe pole do działania, projektant wnętrz będzie miał aranżując jadalnię jako osobne pomieszczenie, ale jednocześnie spójne i z salonem i z kuchnią.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, zamiast samemu kupować meble do jadalni czy stoły do jadalni powinniśmy poradzić się doświadczonego architekta wnętrz, który podpowie najlepsze rozwiązania i dekoracyjne dodatki.

Jakie meble ustawić w jadalni

Najważniejsze meble w jadalni to oczywiście stół i krzesła. Dodatkowo można tutaj umieścić przeszklony kredens zawierający elegancką porcelanę i szkło, komodę, kryjącą w swych szufladach obrusy i serwetki, a także różne dodatki dekoracyjne, stosowane w okresie świąt lub uroczystości rodzinnych. Wieszając na ścianach obrazy lub inne ozdoby nawiązujące do tematyki, dopełnimy umeblowanie jadalni.

Wybór stylu mebli do jadalni to decyzja właściciela lub projektanta wnętrz (jeżeli takowego zatrudniono). Krzesła i stoły do jadalni, powinny być przede wszystkim eleganckie i wygodne, sam stół najlepiej gdy jest rozkładany by można było w razie potrzeby zwiększyć jego powierzchnię, krzesła powinny być tapicerowane, dobrane kolorystycznie do otoczenia. Ilość krzeseł musi być dopasowana do rozmiaru stołu po rozłożeniu, a po złożeniu go, krzesła które się nie zmieszczą, można umieścić pod ścianą, lub jeżeli jest takie pomieszczenie – w schowku.

Gdzie kupić meble do jadalni

Wszystkie meble, jako komplety lub pojedyncze sztuki, można zamówić u stolarza, lub zakupić już gotowe w salonach meblowych. Znajdziemy tam różnej wielkości stoły do jadalni, krzesła i inne funkcjonalne meble do jadalni.

Sklepy z meblami mają ogromny wybór wzorów, kolorów i różnorodnych elementów mebli, a także mnóstwo dodatków dekoracyjnych. Klient zdecydowany na zakup, na pewno znajdzie tam wszystko czego będzie potrzebował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *