Glazura

Glazura wielkoformatowa – stwórz praktyczne i niepowtarzalne wnętrze!

Glazura wielkoformatowa to prawdziwy hit, jeżeli chodzi o aranżację, szczególnie modnych w ostatnim czasie minimalistycznych wnętrz. Płytki w rozmiarze XXL, które jeszcze nie tak dawno dostępne były jedynie w nielicznych sklepach, dziś potrafią do złudzenia przypominać kamień, metal czy drewno i pozwalają na stworzenie jednolicie oraz efektownie wyglądających powierzchni.

Glazura wielkoformatowa — podstawowe informacje

Z definicji płytki wieloformatowe to takie, których powierzchnia przekracza 1600 cm2, co oznacza, że w tej grupie zawierają się m.in. formaty takie jak chyba najbardziej popularne 60 × 60 czy 30 × 60.

Glazura

Choć jeszcze niedawno taki wymiar glazury wydawał się duży, to dziś producenci oferują nam już płytki, których rozmiary wynoszą 100 × 100 czy nawet 300 × 100, co robi ogromne wrażenie!

Co sprawia, że płytki ceramiczne w rozmiarze XXL zyskują na popularności?

Oprócz takich rzeczy jak trwałość, odporność na wilgoć czy łatwość utrzymania płytek ceramicznych w czystości jest coś jeszcze, co sprawia, że glazura wielkoformatowa zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników. Wiele nowych trendów w projektowaniu wnętrz stawia przede wszystkim na prostotę form oraz duże i otwarte przestrzenie — w takich warunkach płytki ceramiczne w rozmiarze XXL sprawdzają się doskonale, podkreślając ich modernistyczny charakter.

Warto jednak wiedzieć, że surowe wnętrza to nie jedyne przestrzenie, w jakich glazura wielkoformatowa sprawdza się idealnie, wybierana jest ona również do aranżacji wnętrz rustykalnych czy nawet tych nawiązujących do stylistyki glamour — dzięki dużej ilości dostępnych aktualnie na rynku wzorów i faktur, takie płytki można obecnie z powodzeniem dopasować do praktycznie każdego stylu.

Glazura specjalnego przeznaczenia

Rozwój technologiczny, który obserwować można w całym budownictwie, objął swoim zasięgiem również glazurę. Doskonałym przykładem potwierdzającym tę tezę są, chociażby płytki XXL o grubości zaledwie 3,5 mm. Co ciekawe tak cienki materiał jest bardzo wytrzymały, odporny na zginanie, promieniowanie UV czy czynniki chemiczne oraz może być poddany ponownemu przetworzeniu. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są płytki wielkoformatowe do kuchni i łazienki z systemem antybakteryjnym — dzięki ich pokryciu tlenkiem srebra nie rozwijają się na nich grzyby, pleśń oraz inne niepożądane zarazki.

Glazura w formacie XXL to z pewnością niezwykle ciekawe rozwiązanie, które dzięki coraz to bardziej innowacyjnym pomysłom, z pewnością jeszcze nie raz nas czymś zaskoczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *