fotowoltaika

Fotowoltaika – czym jest i jak działa?

Coraz więcej Polaków decyduje się na instalowanie na dachach swoich domów paneli grzewczych – zwanych również fotowoltaicznymi. Sposób ten wybierają m.in. dlatego, że jest niezwykle ekologiczny, a w czasach tak dynamicznego rozwoju – budujemy coraz więcej budynków oraz produkujemy coraz więcej aut, przez co powstają niepotrzebne spaliny – dbanie o środowisko powinno stanowić priorytet. Nikt z nas nie chce przecież oddychać zanieczyszczonym powietrzem.
Jeżeli więc jesteś właścicielem dużej korporacji bądź działki, na której powstanie Twój wymarzony dom, idealnie trafiłeś. Przybliżymy Ci nieco temat paneli słonecznych oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Najprościej o fotowoltaice

Czym zatem są panele, którymi masz ogrzewać swoje ulubione miejsce? To nic innego jak proces wytwarzania energii elektrycznej przy użyciu promieni słonecznych. Ów panele składają się z ogniw fotowoltaicznych, w których, przy pomocy falownika, zachodzi konwersja – zamiana prądu stałego na prąd zmienny – który doprowadzany jest do wybranych przez nas pomieszczeń. Najczęściej wybieranymi typami paneli są: panele monokrystaliczne bądź panele polikrystaliczne. Te pierwsze mają stosunkowo większą wydajność, jednak ich cena może być wyższa. Jeżeli więc chcemy trochę przyoszczędzić, możemy śmiało wybrać drugi rodzaj – jest on nieco mniej sprawny, ale spełnia podstawowe funkcje instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika dla domu

Planujesz budowę domu i nie wiesz, czy panele fotowoltaiczne to dobry wybór? Przedstawimy Ci trzy główne czynniki, które pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.
Pierwszym i jednocześnie najważniejszym z nich są przede wszystkim niższe rachunki. Dzięki temu, że panele grzewcze czerpią energię ze źródeł naturalnych, wykorzystanie prądu jest tu zdecydowanie mniejsze.
Kolejną sprawą jest produkcja własnej energii elektrycznej. To Ty, jako właściciel, zarządzasz swoją instalacją fotowoltaiczną i możesz kontrolować, ile na nią wydajesz. Żaden dostawca prądu nie może zaskoczyć Cię nagłą podwyżką cen.
Ostatnim ważnym aspektem jest możliwość dbania o środowisko. Jak wspomnieliśmy wyżej, w tak szybko rozwijającym się świecie mało kto zastanawia się nad tym, jak będzie on wyglądał za kilkanaście lat. A to nasze teraźniejsze działania mogą mieć wpływ na komfort życia naszych dzieci bądź wnuków. Dlatego, gdy inwestujesz w panele fotowoltaiczne, dajesz jasny sygnał – chcę zapewnić lepszą przyszłość swoim najbliższym!

Co nas wyróżnia, czyli fotowoltaika dla biznesu

W związku z rosnącym ciągle zapotrzebowaniem na rynku powstaje coraz więcej firm oferujących usługi fotowoltaiczne. Są to niewątpliwie cenione i bardzo rzetelnie podchodzące do swoich obowiązków podmioty, każdy jednak ma inny system pracy oraz podejście do Klienta.


Co oferujemy my?

  1. Doświadczenie – w branży działamy od wielu lat, zamontowaliśmy już prawie 7000 paneli słonecznych, a na swoim koncie mamy ponad 250 zrealizowanych inwestycji. Klienci, którym świadczyliśmy usługi, niejednokrotnie do nas wracają. Dodatkowo posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która z tematem fotowoltaiki jest zaznajomiona w każdym szczególe.
  2. Profesjonalizm – wszyscy nasi pracownicy już na etapie rekrutacji poddawani są testom oraz sprawdzani pod kątem swoich kompetencji. W czasie wykonywania przez nich zawodu zapewniamy im również szkolenia, na których mogą tę wiedzę poszerzać oraz udoskonalać posiadane już umiejętności. Do każdego Klienta podchodzą indywidualnie, dbając o to, aby wyszedł z naszej firmy usatysfakcjonowany.
  3. Rozwój – badania w kontekście fotowoltaiki ciągle trwają, proponowane są różnego rodzaju innowacje oraz metody, które mają ulepszyć cały proces. Dlatego nasze przedsiębiorstwo uważnie śledzi wszelkie nowinki oraz nieustannie wprowadza te koncepcje, które uważa za najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *