Jak efektownie urządzić salon w bloku?

Zazwyczaj niewielka przestrzeń jaką mamy do dyspozycji mieszkając w bloku, nie pozwala na zbyt duże możliwości aranżacyjne. Czasem jednak wystarczy niewielki pomysł, by z efektem urządzić nasze ulubione pomieszczenie, w którym skupiać się będzie życie rodzinne.

O jakim pomieszczeniu mowa? O salonie oczywiście!

Myśląc o aranżacji salonu warto postawić na otwartość przestrzeni. Nie zmniejszajmy też niepotrzebnie powierzchni pomieszczenia – pomalujmy je jasnymi, stonowanymi kolorami. Zamiast topornej meblościanki, wykorzystajmy meble modułowe, a w miejsce typowego salonowego narożnika wstawmy lepiej mniejszą i bardziej funkcjonalną sofę.

Nowocześnie urządzony salon
Nowocześnie urządzony salon

Jak urządzić salon w bloku, jeśli jest on raczej niewielkich rozmiarów?

Obecnie wiele osób łączy salon z kuchnią, zyskując jednocześnie dostęp do większej i bardziej obszernej powierzchni jadalnej. Przestrzenie te można z powodzeniem odgrodzić drzwiami przesuwnymi, zyskując niezbędny komfort zachowania intymności.

Co więcej?

W salonie powinien znaleźć się też niewielki stolik kawowy, szafka rtv i meble, które można by wykorzystać w różnoraki sposób. To właśnie w ich nowoczesnym zastosowaniu znaleźć można wszystko to, co niezbędne w salonie zlokalizowanym w bloku – wielofunkcyjność i ponadczasowość, zaklętą w nowatorskim kształcie czy designie.

Przeglądając strony internetowe czy katalogi z gotowymi pomysłami na aranżację przekonać się można, że urządzenie salonu w bloku nie musi być niewykonalne. Niekiedy wystarczy odrobina wysiłku, świetny pomysł i zakupy w naprawdę dobrze zaopatrzonym sklepie. I nasz salon wygląda jak z katalogu właśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *