wszechstronne i wielofunkcyjne wnętrze

Jak zaprojektować dobre wnętrze?

„Jak zaprojektować dobre wnętrze?” – to pytanie spędza sen z powiek wielu osób.

Pragniemy, by nasze mieszkania były eleganckie, gustowne, a przy tym stylowe, chcemy też czuć się w nich komfortowo. By osiągnąć w naszych pomieszczeniach taki efekt, musimy zadbać nie tylko o wybór odpowiednich mebli i stworzenie ciekawej aranżacji. Ogromną rolę odgrywać będzie również to, jak zaprojektowane zostaną pokoje.

Oto kilka porad, jak zaplanować ich wielkość oraz rozmieszczenie, a także jak później je umeblować.

Jak dobrze zaprojektować mieszkanie?

Pamiętajmy, że nasz dom, powinien być funkcjonalny, przestronny i mieć jak największy dostęp do naturalnego światła. Istnieje zasada, wedle której pokoje, w których spędzamy wiele czasu np. nasza sypialnia czy salon, powinny znajdować się po południowej stronie. Dzięki tremu będziemy mogli jak najdłużej korzystać z promieni słonecznych.

Natomiast kuchnię warto umiejscowić po wschodniej lub północnej stronie domu – tam gdzie jest nieco chłodniej.

Projektując dom swych marzeń pamiętajmy również o naszych indywidualnych potrzebach, np. jeżeli uwielbiamy gotować i spędzamy dużo czasu w kuchni, warto tak zaprojektujmy to pomieszczenie, by było one jak najbardziej przestronne. Wszystko zależy tutaj od metrażu, jakim dysponujemy.

Jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie, to zastanówmy się, na który z pokoi przeznaczymy najwięcej miejsca. Wiele osób decyduje się, by to salon stanowił centralny i najbardziej okazały punkt naszego mieszkania. Jest to bowiem zazwyczaj najbardziej reprezentatywna część domu.

wszechstronne wielofunkcyjne wnętrze
wszechstronne wielofunkcyjne wnętrze

Jakie meble wybrać do mieszkania?

Nie mniej ważny, niż przemyślane zaprojektowanie naszego mieszkania, jest dobór odpowiednich mebli.

Pamiętajmy, że nie warto podążać ślepo za panującymi obecnie w aranżacji wnętrz trendami, gdyż te mogą się w każdej chwili zmienić. Starajmy się wybierać uniwersalne regały, stoły czy fotele, które będą pasować do różnych stylów.

Najlepiej sprawdzą się klasyczne, proste meble, które nawet po latach nie stracą na swej atrakcyjności. Jeżeli remont mocno nadszarpnął nasz budżet i brak nam pieniędzy, by kupić od razu wszystkie potrzebne meble, zastanówmy się, bez czego uda nam się przez jakiś czas obejść.

Proste i klasyczne meble w salonie
Proste i klasyczne meble w salonie

Czasami warto poczekać nawet kilka miesięcy i dopiero wtedy nabyć naszą wymarzoną kanapę, niż zadowolić się jej tańszym odpowiednikiem, który wcale nam się nie podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *