Salon w stylu nowoczesnym. Jaką komodę wybrać?

Urządzenie salonu to nie lada wyzwanie. Większość z nas pragnie by był funkcjonalny, ale przy tym dobrze się prezentował i był przytulny. Salon powinien być sercem domu – pomieszczeniem, w którym dobrze czują się wszyscy członkowie rodziny.

Jeśli chcemy w nim stworzyć wyjątkowy klimat, który zawsze będzie wprawiał nas w dobre samopoczucie, w trakcie urządzania musimy zadbać o każdy szczegół, zwłaszcza, jeśli marzy nam się wnętrze w stylu nowoczesnym. Współczesny styl nie lubi przepychu i stawia na minimalizm – dekoracjami powinny być tutaj elementy użytkowe, takie jak meble, oświetlenie czy tekstylia.

Komoda w salonie w stylu nowoczesnym

Urządzając pomieszczenie w stylu nowoczesnym, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że musimy unikać nadmiaru dekoracji. Zapomnijmy o bibelotach, których jedyną funkcją jest zbieranie kurzu i starajmy się uczynić ozdobę z mebli. Te powinny mieć ciekawy kształt czy wykończenie, być proste, ale jednocześnie przyciągać wzrok.

Komoda w nowoczesnym salonie
Komoda w nowoczesnym salonie

W każdym salonie znaleźć się powinna komoda, która z jednej strony będzie nam służyć jako schowek na najróżniejsze przedmioty, z drugiej zaś stanie się ciekawą dekoracją. Komody są bardzo praktyczne, bo potrafią sporo pomieścić, a jednocześnie nie wyglądają ciężko i dobrze się prezentują.

Jaka komoda do nowoczesnego salonu?

Nie istnieje jeden model komody, która pasuje do stylu nowoczesnego. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać i ile mamy fantazji. Jeśli lubimy minimalizm, z pewnością spodobają nam się nowoczesne białe komody do salonu. Te prezentują się doskonale w każdym wnętrzu. Żeby nadać im trochę charakteru, możemy postawić na nich ciekawe ramki ze zdjęciami czy zdecydować się na podświetlane komody w salonie – te zawsze wyglądają efektownie.

Nowoczesny salon
Nowoczesny salon

Dobrym pomysłem, jeśli chodzi o współczesne wnętrza jest komoda narożna do salonu – ta prezentuje się niezwykle ciekawie, a jednocześnie pozwala wykorzystać niewielki często metraż. Pamiętajmy, że nowoczesność to nie tylko biel – minimalistyczna komoda świetnie będzie wyglądała pomalowana na niebiesko czy czerwono. Przyciągnie wtedy wzrok i stanie się główną dekoracją – wszystko zależy od naszej fantazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *