meble do przedpokoju

Jakie wybrać meble do przedpokoju?

Przedpokój to pierwsze spojrzenie na mieszkanie. Prezentuje określony styl całego domu. Może stanowić interesujący prolog przed tym co zobaczymy dalej. Bez względu czy będzie to mały korytarz, czy przestrzenny hol, możemy go tak zaprojektować, aby robił znakomite wrażenie. Ważną rolę w tym zadaniu odegrają meble w przedpokoju. W tym artykule podpowiemy: Jakie wybrać meble do przedpokoju i na co zwrócić uwagę?

Meble do przedpokoju – jak zaaranżować korytarz swojego domu?

Wybór mebli do przedpokoju, szczególnie przy mniejszym metrażu mieszkania, mógłby wydawać się niemałym wyzwaniem. Nic bardziej mylnego. Korytarz naszego domu da się dobrze zaaranżować w oparciu o kilka podstawowych zasad.

Po pierwsze, hol mieszkania powinien być jak najbardziej funkcjonalny. W sytuacji, gdy dysponujemy niewielką powierzchnią, nie zagracajmy jej zbędnym umeblowaniem. Skupmy się nad tym co istotne. Praktycznym wyposażeniem będzie przesuwna szafa z szufladami, półkami i miejscem na wieszaki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także dodatkowy wieszak na odzież wierzchnią i niewielka funkcjonalna szafka na buty. Ważne będzie też lustro, które może być integralną częścią szafy, bądź zostać zawieszone osobno na ścianie.

W skrajnie małych pomieszczeniach możemy zostawić tylko przesuwną szafę z lustrem, gdzie powiesimy odzież wierzchnią i ustawimy buty. Innym rozwiązaniem może być pominięcie szafy i zastosowanie tylko wieszaka, szafki na buty i wiszącej półki na drobne akcesoria.

Dysponując większym holem, obok szafy do przedpokoju, wieszaka, lustra czy szafki na buty możemy umieścić dodatkowo komodę. To bardzo praktyczny mebel, który pomieści wiele i dobrze się zaprezentuje.

Drugą zasadą będzie dobranie odpowiedniego koloru. Bardzo dobrze sprawdza się korytarz w jasnych barwach, które ocieplają pomieszczenie, optycznie je powiększają i stwarzają przyjemną aurę otoczenia. W tym przypadku zarówno meble do przedpokoju, jak i ściany mogą być w jasnej odsłonie. Drewniane formy również wkomponują się w wiele aranżacji. Mogą być one w postaci mebli, paneli ściennych czy podłogowych.

Trzecia zasada to odpowiednie oświetlenie. Nasze meble w przedpokoju, będą miały zupełnie inny wydźwięk, gdy zastosujemy ciepłą barwę światła w postaci stylowej lampy sufitowej czy też punktowe oświetlenie.

Wiedząc już jakie meble będą głównym elementem aranżacyjnym naszego przedpokoju, wybierzmy te odpowiednie dla siebie.

Meble w przedpokoju naszego domu

Głównym wyposażeniem większości korytarzy jest szafa. Dlatego, że to niezwykle funkcjonalny mebel, decydujemy się na niego najczęściej. Wyposażona w system półek, szuflad, z miejscem na wieszaki i z lustrzanym frontem, staje się integralną częścią wielu przedpokojów. Dodatkowo ciekawy styl wykończenia i jej forma przykuwają uwagę. Może być biała, brązowa, drewniana, błyszcząca, czy z dodatkowym oświetleniem. Odpowiednio wkomponowana w daną przestrzeń, wpłynie na estetykę miejsca.

Bardzo dobrze sprawdza się system szaf przesuwnych, które idealnie wpisują się w minimalistyczne, a jednocześnie nowoczesne pomieszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem dla wielu, okazać się mogą funkcjonalne panele ścienne z wieszakami dla całej rodziny. Dobrze się zaprezentują i będą bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Elegancji, stylu, szyku i ergonomii całemu wnętrzu nada ciekawa 2- lub 3-drzwiowa komoda z licznymi szufladami oraz schowkami, które pomieszczą wiele i pozwolą zachować należyty porządek.

Meble w przedpokoju równie dobrze zaprezentuje szafka na buty, która odpowiednio umiejscowiona, może okazać się niezwykle praktycznym wyposażeniem naszego holu.

Jakie wybrać meble do przedpokoju? Otóż takie, które wpiszą się idealnie w metraż naszego korytarza, a jednocześnie będą niezwykle funkcjonalne o wyjątkowej prezencji. Ich ergonomia i styl zachwycą każdego, kto przekroczy próg naszego domu. Dlatego warto wyposażyć swój przedpokój w wysokiej jakości meble, za którymi będzie stała godny zaufania sprzedawca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *