Funkcjonalne meble – jak urządzić mieszkanie?

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić funkcjonalne, praktyczne meble. to nie tylko brak miejsca w mieszkaniu czy chęć oszczędności, ale też zwyczajny szacunek dla przestrzeni, sympatia do porządku czy część ułatwienia sobie życia. Nowoczesne, praktyczne meble są po prostu wygodne – dlatego warto dobrze je wybrać, zwłaszcza łącząc ze sobą poszczególne pomieszczenia. Oto kilka przykładowych rozwiązań zastosowanych w innowacyjnych meblach.

Praktyczna jadalnia

Sercem tego pomieszczenia jest stół. Warto wybrać taki, który posłuży przez długie lata, a w miarę potrzeby stanie się dodatkowym blatem roboczym. Meble do jadalni pełnią czasami właśnie funkcję dodatkowej powierzchni kuchennej, zwłaszcza przed większymi wydarzeniami takimi jak przyjazd rodziny na święta. Stół z kamienia czy ceramicznych płytek nie pobrudzi się i nie zostanie łatwo uszkodzony podczas krojenia. Dobrze, by stół był rozkładany. Warto też postawić na nowoczesne, wygodne choć pozbawione podłokietników krzesła, które pozwolą łatwo się ustawiać i zajmą mniej miejsca.

Jadalnia
Jadalnia

Salon i kuchnia

Meble do salonu mają jedno szczególnie wyróżniające się zadanie – powinny cieszyć oko. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przy tym były bardzo praktyczne. Chodzi szczególnie o to, by maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię – w narożniku ze skrzynią można trzymać zapasową pościel, a nowoczesne, funkcjonalne meble przewidują możliwość ustawienia w salonie szafy czy biblioteczki tak, by nie zawadzała i nie tworzyła wrażenia niespójności.

Połączenia i jedna strefa

Tak zwana strefa dzienna w domu często składa się właśnie z kuchni, jadalni i salonu, które nierzadko bywają ze sobą ściśle połączone. Czasami nie oddzielają ich nawet ściany, dlatego nowoczesne meble do salonu i jadalni powinny ze sobą ściśle współgrać. To dość łatwe do osiągnięcia zważywszy na często powtarzającą się prostą, nieco surową formę i kolorystykę. Dzięki takim zestawom można bez problemu stworzyć i utrzymać wrażenie spójności w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *