Jakie drewno wybrać na meble ogrodowe, by były trwałe?

Każdy z nas lubi spędzać czas w ogrodzie, popijając kawę w letni dzień czy robiąc wieczornego grilla. Na komfort spędzania czasu w ogrodzie wpływ mają przede wszystkim meble ogrodowe, które okazują się być bardzo przydatne. Istotną kwestią jest rodzaj mebli, które wybierzemy i drewno, z których zostaną one wykonane.

Jakiego typu drewno wybrać do mebli ogrodowych?

Sam wygląd mebli ogrodowych jest oczywiście bardzo ważny, jednak istotniejszą kwestią jest rodzaj drewna wykorzystany do ich wyprodukowania. Zastanawiając się jakie drewno na meble ogrodowe jest najlepsze musimy zastanowić się nad jego właściwościami i odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Jak wiemy meble ogrodowe są narażone na działanie słońca, deszczu czy zimna, dlatego drewno powinno być dobrej jakości, by móc się cieszyć z użytkowania mebli przez długi czas.

Najbardziej popularnym rodzajem drzewa używanego do produkcji mebli ogrodowych jest sosna. Cena takich mebli jest stosunkowo niska do jakości, bowiem ich wytrzymałość jest dobra. Jedyną rzeczą, która może wpływać na jakość mebli są delikatne przebarwienia po kilkuletnim użytkowaniu, jednak nie ma to zupełnie wpływu na walory estetyczne mebli.

Coraz większe zainteresowanie dotyczy mebli wykonanych z drzewa egzotycznego. Takie rozwiązanie jest bardzo estetyczne i prestiżowe. Taki rodzaj mebli polecany jest przede wszystkim osobom, które chcą nowoczesnego rozwiązania w swoim ogrodzie bez ograniczania się do ceny produktu.

Drewniane meble ogrodowe
Drewniane meble ogrodowe

Drzewo to nie wszystko- liczy się odpowiednie zabezpieczenie drewna.

Jeśli nie będzie odpowiednio dbać o nasze meble to nawet najlepsze drewno nie pomoże nam w utrzymaniu i zachowaniu pięknego wyglądu. Ważne jest prawidłowe zabezpieczenie meble i ich impregnacja. Naturalnym jest, że po kilku latach meble tracą swój wygląd, dlatego należy im poświęcić uwagi i odpowiednio utrwalić ich wygląd. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które pomogą nam dokonać tego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *